 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юли 10, 2008 12:00 Заглавие: |
|
|
| мармот написа: | | каква е причината ключалката да бъде набедена за дефектна? | И според мен проблема не е от "ключалката", но това да си остане само между нас. Освен това не се пита дали ключалката е дефектна, а дали може да се смени. И вместо ключалка да се сложи нещо като втори потенциометър на volume. Заданието "да сметнем, че е повреден, да си представим постановка, дадено ТВ и т.н." е доста секретно и завоалирано, та затова ще сe опитам да отговоря само на някои конкретни въпроси. Off. | Фикри Нури написа: | | Тогава може ли да се заобиколи с друга ИС управляван по шината с протокол на Филипс? | Не може с друга ИС по шината, но може с една жица или с един кондензатор. | Фикри Нури написа: | Въпроса е:
-управлението на звука по шината (SCL, SDA) еднаква ли е за всички ИС. | Не. | Фикри Нури написа: | | Сега ще експериментирам с TDA8425 | Според мен няма да стане, защото ще има проблем още с първия пакет по шината - адреса.
1. Slave address-a на TDA8425 е 1000001, a на IC201/CXA2089Q e 100100X, т.е. за да "вижда" новата схема, ще се иска промяна в софтуера на TDA12026H.
2. Командите за ballance, ton, volume се изпращат към IC101/NJW1151M, която пък има съвсем друг slave address 1000100, т.е. и за тази "екстра"(volumе-то да не се регулира от IC101, а от друга ИС) ще трябва да се пише нов софт на центр. процесор.
P.S.: За кавала без дупка си прав, че няма да свири, ама за ТВ-то, ако напишеш ясно и точно какъв е проблема, може и да просвири.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|