| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 22:26 Заглавие: |
|
|
Подмених ТХО,обаче екрана е тъмен.Запушени катоди.По 210 волта на всеки.На изходите RGB на STV2118B има по 0.45 волта.Както писах преди това-старото ТХО е плякало здраво.
Схемата,която имам е с STV2112B.Chassis 11AK20M-6.
STV е захранена.Шините за обмен изглеждат "живи".
Прегледах темите с това шаси,но не видях нещо по моя въпрос.
ПП-ако трябва-да коригирам заглавието и да мине в "ремонти" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Юли 12, 2008 12:59 Заглавие: |
|
|
Скоро имах такъв случай ТХОто плющеше към шийката и STV беше опукало изходите RGB,мерни ги към маса ако дават ниско съпр.в коша и нова.
П.С. Не можах да разбера ,схема имаш ли или ти трябва? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Юли 12, 2008 13:10 Заглавие: |
|
|
| Схемата,която имам е с STV2112B.А на шасито/11AK20M-6/е STV2118B.Не знам дали има разлика.На изводи 27 28 29/out RGB/-към маса са около 400 ома. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Юли 12, 2008 13:39 Заглавие: |
|
|
STV2118B ST Microelectronics Bus Controlled PAL/SECAM/NTSC TV Processor
STV2112B ST Microelectronics Bus Controlled PAL/SECAM TV Processor
На 1 четене имат разлика само във 2 краче.При мен показваха по 100тина ома в двете посоки,лошото че не мерих на новата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Юли 14, 2008 19:48 Заглавие: |
|
|
| STV2118B.От Петров Ел...от ешоп.Някой купавал ли я е от там и работи ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|