| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 15:20 Заглавие: |
|
|
| Струва ми се, че има още повреди по веригата E-W от 11кр. на STV9306 до средната точка на диодния модулатор. Със запоен 11кр. на деф. схема(т.е.маса) хор. р-р трябва да е увеличен и логото на програмите да излиза извън екрана. А с разпоен 11кр. - хор. размер трябва да е свит и на възглавница. Виж веригата дали работи така, преди да си сложил новата схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 16:06 Заглавие: |
|
|
| Пробвах с отпоен и запоен 11 крак и му е се едно, оказа се че има и прекъснал един резистор (RD39 на шасито) който не го намирам по схемата, лошото е че цветния му код не се чете добре: кафяв , зелен , черен, четвъртата не се познава, златист. Имате ли идея каква трябва да е стойността, резистора е свързан точно в тая верига от 11 крак до диодния модулатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 16:25 Заглавие: |
|
|
| 4,7 Ома по моята схема, но тогава цветовете не би трябвало да са точно тези. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 17:33 Заглавие: |
|
|
| Може ли да вида тая схема, според мене трябва да е 1,5 или 15 ома |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 17:44 Заглавие: |
|
|
PT90.
Там има и други като питаш за PT90. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юли 24, 2008 0:27 Заглавие: |
|
|
| Съпр. е между 1,5-4,7Ω. 15Ω е много, най-често съм срещал 3,3Ω. Гори от някой кондензатор в ХО или корекциите. Не си писал прекъсналия конд. кой е и в коя верига? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Чет Юли 24, 2008 1:11 Заглавие: |
|
|
Прекъсналия беше СD15 , във веригата на отклонителната система, мисля че от него е загинал и транзистора защото докато видя че е прекъснал транзистора ставаше на котлон  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|