| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 20:45 Заглавие: |
|
|
Какъв полевак схема нямаш ли И пусни само захранването на товар лампа,за да си сигурен че не е от него.
Последната промяна е направена от old4 на Съб Юли 26, 2008 20:47; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 20:46 Заглавие: |
|
|
Сега изключих ТХО то захранване 144в. на празен ход диода пак грее като луд няма никаква консумация меря го на ток.Значи гори по честота не виждам какво друго може да е.Какво да правя нямам уред за честота да меря пак ШАХ. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 20:47 Заглавие: |
|
|
1. Диода еHER307 ili UF5408.
2. Eлектролита на 144в./него смени ли го?./
3. Виж с осцилоскопа колко е амплитудата на анода на този диод.
4 .Откачи +В към ТХО./ грее ли без товар? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 20:54 Заглавие: |
|
|
Я напиши състава на ТВ.Да се разбере коя версия на шасито си:
Chas.PT92 или Chas.PT92 JUNIOR |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 21:02 Заглавие: |
|
|
Диода е сменен и HER и други слагах кондензаторите са сменени електролити и 100пк. 1кв. сега е откачено Тхо и пак грее няма никаква консумация а грее на празен ход. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 21:05 Заглавие: |
|
|
PT92 само това пише нищо друго има на едно място TU-9 ако е важно другото е TU76C1-1 и още един номер 02ТА062Е това е. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 21:31 Заглавие: |
|
|
| Аз нали съм тъп но упорит та да питам,захранването с оптрон ли е или без? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 21:50 Заглавие: |
|
|
При такава ситуация др.Коцев би направил следното .От друго захранване бих му пуснал на анода на диода променливото напрежение за да разбера от къде ще е причината .
Пък аз си имам за целта и специален уред.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Съб Юли 26, 2008 21:57 Заглавие: |
|
|
Ако откачиш този диод, другите напрежения как са?
Техните диоди греят ли?
Осцилоскопа мери и честота- нали? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 9:41 Заглавие: |
|
|
Малии колко се изписа за един диод.Как да грее тоя диод ако тока който минава през него не е голям.Аз съм сигурен,че нещо не се доглежда .Може да е нагорял гетинакса и да прави утечка .Я колегата да дигне катода на диода във въздуха и да сложи една лампа 75w последователно на тая верига пък да видим дали ще грее тоя диод. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|