| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 12:45 Заглавие: |
|
|
Сложих лампа обаче не тръгва въобще през нея сега сложих един руски диод 10А КД213А и пуснах ампермера след диода консумацията е 350мА а диода грее като луд и го спирам защото ще изгори.Разкачих ТХО пуснах само лампа на негово място пак грее много.Другите диоди работят нормално.Всички напрежения идеални.Има един резистор 15кОм. от който взимат за 33 В. варикапно, като е в стендбай пак грее диода като разкача този резистор не грее. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:04 Заглавие: |
|
|
При последния опит сложих един кондензатор 180нф на променливия на 145 В. и се чу адски силна свистене и като запали ТХО то гръмна захранването. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:10 Заглавие: |
|
|
| dobri_dojeee написа: | | Има един резистор 15кОм. от който взимат за 33 В. варикапно, . | Ами след това съпротивление има един ценер,кой ще го смени . _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:19 Заглавие: |
|
|
Ценера работи колега не съм се изразил правилно исках да кажа че, един никакъв товар и пак грее. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:32 Заглавие: |
|
|
Нещо или аз не разбирам или не е така .Пишете че като разкачите това съпротивление през което се захранва тази верига от тези 33в диода спира да грее.Това означава че тогава т.в.то с останалирте напрежения ще си работи без сигнал от тунера.За какво сте слагали този кондензатор в тая верига.Това че грее диода означава че има голяма консумация и нищо друго.Имам чувството че търсите под вола теле.Има две вериги,изключвате едната и спира да грее.Вместо да се съсредоточите върху нея вие сте се заловили за тоя диод.Като си оправите захранването откачете тая верига и вижте с осцилоскопа каква е синосоидата преди диода ,ако няма пикове ,хармоници и други гадости и след диода има 145 в на st.b. го оставете на мира тоя диод и гледайте по натам какво става в тези две вериги. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:41 Заглавие: |
|
|
Когато е откачено ТХО то и тв. е в стендбай понеже е закачена само тази верига диода пак грее.Когато разкача тази верига с 33в. и пусна само лампа вместо ТХО пак грее .Значи всичко е разкачено от диода пускам само лампа и пак гори. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:45 Заглавие: |
|
|
Какви диоди сте слагали до сега  _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:53 Заглавие: |
|
|
BYW96 ,HER303 ,BY399 ,BYT11 ,kd213 руски и други. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 13:54 Заглавие: |
|
|
След тези щуротии дето са стснсли, премери това 15ком- да не е500 ом? ТХО-то консумира толкова./~300ма./
И аз като колегата пак питам: електролита на катода на диода смени ли го?/на В+ /. Постави друг- от СТАРО шаси. Тези диоди дето съм
писал не греят и на 1А. Вдигна ли катода във въздуха? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 27, 2008 14:01 Заглавие: |
|
|
Ако се презапоят крачетата на импулсния трансформатор ,ако се вдигне катода на диода и е сложен хубав BUT11 и от вдигнатия катод се върже една лампа 75w към маса и пак пече яко това или ще е първия такъв случай и този т.в. трябва да се занесе на OLD 4 да види за какво аджеба иде реч или да се вика поп. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|