| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 30, 2008 18:01 Заглавие: Търся сервизно описание за видео Sony SLV-X57ME |
|
|
Срам не срам ще попитам ,трябва ми изглед на механиката отдолу ,че свалих трите ремъчета и не си ги записах ,взех нови и сега не съм сигурен дари са поставени правилно Благодаря ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 16:01 Заглавие: |
|
|
Ето две снимки на механиката за да стане по-ясно. Съмнявам се най вече за ремъка обхващащ капщан двигателя ,паразитната ролка на две нива и пренавиващото колело -дали е така ?
[img] [/img]
[img] [/img] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 16:10 Заглавие: |
|
|
Добре де ,какво ти пречи да го включиш и то ще се намести само ако не си зацепил правилно,съмнявам се ако си объркал ремъците да се получи такова усилие че да изрони зъби на някое от колелата.Видео магнетофони вече почти не идват за ремонт ,да не кажа хич. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 16:21 Заглавие: |
|
|
| Накрая и това ще стане ,просто се чудя ,явно дългия ремък е със втори мотор за лоадинг на касетата ,късия на ниското ниво и той не може да бъде сбъркан ,след още някой друг пост ,ако никой няма спомени го пускам и ще разбера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 16:45 Заглавие: |
|
|
Къде го видя този втори мотор.Другия модел на това видео е с един ремък ,назъбен и като тръгне се въртят разните колела с улеи и движат лостчета насам натам а има и един електромагнит който и той се включва ,но там проблема е друг че и един зъб да сбъркаш и се объркава всичко.Цял ден съм си играл.А тук пак всичко се върти от капстейн двигателя и прави лодинг на касетата и дърпа водачите на главата и т.н.Ама и аз как обяснявам все едно не си виждал видео касетофон .Включвай храбро ,ако нещо не е така ремъците ще почнат да приплъзват. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 17:21 Заглавие: |
|
|
| Така са ремъците, имам го същия, само че AIWA,това си е типична механика на AIWA, е, ползва се и от SONY, а може и да е обратното, но съм я виждал в тия две марки. Пускай смело. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 20:37 Заглавие: |
|
|
| Пуснах го ,така са си ремъците ,но явно има още нещо защото не пренавива напред и на PLAY не тръгва лентата и спира ,днес ми стига ,утре ще почиствам програмния енкодер. Значи грешката се оказа моя -зареждането и ваденето на касетата става от капщан мотора ,като се зацепва посредством междинното колело на две нива ,а втория мотор -той е от другата страна на шасито и върти програмното колело ,отдолу се вижда само бялата му ремъчна шайба -най дългия ремък. Благодаря на всички за подкрепата ,ще го мъча утре ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 21:04 Заглавие: |
|
|
| Провери оптрона под водещата ролка(дясната ос, гледано отгоре), излизат ли сигнали при въртене, отиват ли където трябва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 21:48 Заглавие: |
|
|
| Ще го проверя ,но той изобщо не се опитва да завърти ,капка грес не е останала по механиката ,трябва първо да го смажа хубаво ,да почистя контактите на програмния ключ /енкодер/ после ще видим ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Авг 03, 2008 21:55 Заглавие: |
|
|
| А, тогава не е там, ако завърта и след 3-4 секунди спира - оптрон. Но при теб е другаде, а назад върти ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|