| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 22:10 Заглавие: |
|
|
Има много ментета от тия 1555,точно така се държат!
Захранването му в норми ли е? _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nia Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2008 Мнения: 238 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 22:43 Заглавие: |
|
|
| И най мощният на този свят да сложи,все тая-само ще удължи агонията му във времето.Щом импулса за гасене по време на обратния ход,е малък,не достатъчен,изкривен или със смущения,както предполагам,през крайния тече ток ,който го пренагрява и края е един-летален. Проблема според мен е в драйвера,а там няма кой знае колко за умуване ,С-то, което споменаха колегите,лоша спойка на трафа на което залагам аз и нищо друго.Този транзистор в случая може да се смени с какъвто си пожелаеш от този род. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ivan4o Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2005 Мнения: 104 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Авг 08, 2008 9:12 Заглавие: |
|
|
И аз съм за електролита в драйвера ! _________________ Никога не е късно да станеш за резил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Авг 08, 2008 9:23 Заглавие: |
|
|
| То май всички са за този електролит,е Филипов още в началото е писал,ама нали пише че е сменил всички електролити. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Авг 08, 2008 9:38 Заглавие: |
|
|
В момента на масата правя същото животно.Освен електролита който трябва да смени задължително ,с 2SD1555 може да си гори докато си иска,тъй като всичките дето да на пазара са ментаци.Слагай нещо по истинско.Радиоатора на този транзистор е малко мижав за там.Аз слагам алуминиев оребрен от мониторно шаси и загряването на транзистора вече е в доста по ниски граници. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nia Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2008 Мнения: 238 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Пет Авг 08, 2008 22:02 Заглавие: |
|
|
Ако този транзистор е в правилният режим -не му трябва радиатор.
Според теб ,ако предпазител 2.5А гори-слагаме 3.5А и проблема е решен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Авг 08, 2008 22:13 Заглавие: |
|
|
| nia написа: |
Според теб ,ако предпазител 2.5А гори-слагаме 3.5А и проблема е решен. |
Не-направо слагам 2Х2.5 за по сигурно.  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mospec Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2006 Мнения: 221 Местожителство: София SKYPE- mospec
|
Пуснато на: Нед Авг 10, 2008 9:02 Заглавие: |
|
|
| Подмених транзистора с d2499 и свалих драйверното трафче калайдисах му хубаво краката и го сложих писле някаде си изгубих редиарора и сложих и аз алуминиев препоих цялата висока страна и бачка вече два дена 15 часа без почивка го оставих издаржа ПРОБЛЕМА РЕШЕН мерси за помоща на всички |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 10, 2008 10:45 Заглавие: |
|
|
За съжаление точната причина си остана неизвестна  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Авг 10, 2008 17:46 Заглавие: |
|
|
| mospec написа: | | Подмених транзистора с d2499 ....... |
Това май ще да е. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|