| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 8:31 Заглавие: |
|
|
| Какво по-точно може да товари в първичната , аз си мислех че може да има отечка в МОС транзистора, възможно ли е, днеска ше пробвам да го провера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 9:09 Заглавие: |
|
|
Огледай какво става по захранването на схемата (6 крак). Напрежението за което пишеш е в долната граница.
Къде се намират въпросните "прекъснали" кондензатори?
Внимателно разгледай и ТОЗИ datasheet на схемата. Подробен е, и е добре написан. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 11:39 Заглавие: |
|
|
Прекъсналите конд.(заедно с дросела) са само за филтрация на смущенията от импулсното към мрежата.
На 1кр. не трябва да е 0V. Виж къде се губи напрежението по веригата oт захр.(10-11V) -> R803 -> D801 -> C801 -> тримера VR801-> ... ->1кр/0,4V.
Колко волта е напр. върху С801? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 12:45 Заглавие: |
|
|
| Допуснал съм грешка при измерването на режима , направих корекция на поста , извинявам се, на 1 крак е от 0,2 до 0,8волта , на 8 крак от 0,04 до 0,12волта , мерил съм на голям обхват и за това не съм ги хванал тия напрежения. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 14:16 Заглавие: |
|
|
| Диода който взема от трансформатора и захранва ИС пробва ли го за ликаж. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
audiohack Опитен потребител


Регистриран на: 03 Апр 2008 Мнения: 151 Местожителство: Благоевград
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 14:21 Заглавие: |
|
|
| Смени ли си транзистора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 14:22 Заглавие: |
|
|
Диода на мерене изглежда нормален , свалих ИС за да видя какво отива там където и е 6 крак , премерих 19волта , като качих ИС и включих проби транзистора (BUZ90A).
EDIT: Вече нема начин ше го сменям  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 14:41 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | като качих ИС и включих проби транзистора (BUZ90A). |
Провери и изхода на схемата с оммер,да не е заминал и той Та като копуваш тр. да си вземеш и схема.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 14:42 Заглавие: |
|
|
| Проверих го , не е , но мисла да сложа друга преди да вкюча следващия път. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пет Авг 22, 2008 14:47 Заглавие: |
|
|
| Като е пробил транзистора беха пробили и 2 от диодите в мрежовия изправител , след смяната на диодите в изправитела , транзистора, 4605 и 2 диода 1N4148 захранването заработи нормално , благодаря на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|