| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Вто Авг 26, 2008 19:11 Заглавие: |
|
|
| До сега съм направил три такива Филипса,но дефектите в този модул бяха сравнително елементарни и се справях дори без схема,но сега смятам да започна със смяна директно на елементи но нещо нямам идея дори.Зная ,че не е за тука но купувам такъв модул. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Авг 26, 2008 19:16 Заглавие: |
|
|
Вече сме на втора страница в раздел за търсене на схеми без да знаем какво аджеба правим, а това е доста "постно" като за рамо:
| NORDIK написа: | | хайде сега бутнете едно рамо.Не се запуска захранването |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Авг 26, 2008 19:35 Заглавие: |
|
|
| Според мен най добре да се отвори нова тема в ремонти и там да се обяснява дефекта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Сря Авг 27, 2008 18:17 Заглавие: |
|
|
Нека попремеря още някой елементи,пък след това ще пиша,а за сега още веднъж Благодаря на росен попов за схемата.
Моля модераторите нека преместят поста в раздел ремонти.Благодаря.
Модерирано от RC
Молбата ти е изпълнена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 13:21 Заглавие: |
|
|
По схемата на субмодула оптрона CNY17-3 сравнен с PDF-а му не е така на платката монтиран CNX83A .На кое да вярвам  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 14:32 Заглавие: |
|
|
| Пратил съм ти една схема на пощата виж дали няма да ти е по лесно да се ориентираш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 15:41 Заглавие: |
|
|
Благодаря old4,но сега стана кашата ,и в крайна сметка къде трябва да бъде вързана базата на транзистора от оптрона .Схемите си противоречът  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 15:48 Заглавие: |
|
|
Това ти ще кажеш платката е при теб ,проследяваш и казваш кое е вярното . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 16:55 Заглавие: |
|
|
| Твойта схема -номерация ,стойности на елементи,оптрон 1към1;схема субмодул от колегата-разлика в оптрон и начин на свързване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 30, 2008 1:50 Заглавие: |
|
|
| NORDIK написа: | | Не се запуска захранването. | С тази информация темата май няма да напредне, независимо дали е в Схеми, в Ремонти или в Общи приказки .
Sby-секцията работи ли? С дистанционното (On/Off) превключват ли се 0/17V на колектора на Т7384? При включване +B тръгва ли за 2-3 секунди? Или е ниско? Или изобщо го няма(0V)? Диодите на предния панел мигат ли и кои точно?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|