| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 18:44 Заглавие: |
|
|
Това с мигането не е грешка. По спомен тия си тръгват така. Ама как да коментираме, като явно нямате осцилоскоп. Трябва да се провери положението на 72, 81 и 82пин. Може да се махнат за пробa D511, D512 i D513. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 19:39 Заглавие: |
|
|
| огледай веригата на ABL-а,от ТХО-то до 74-и крак на проца |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nik0lai Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 21 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 20:07 Заглавие: |
|
|
| На изводи 72,81,82 има съответно 0.35V 3.3V 3V. Сега ми направи друго нещо впечатление, след като отново завъртях потенциометъра за SCREEN напрежението, в крайно положение (на макс.) се появи бледа доста разпъната и разфокусирана картина по H и по V ,на черен фон, с надпис "няма сигнал". Като увеличих звукът екранното меню за звука се появи по същия начин. Като превключа каналите черния фон изчезва и кинескопа изгасва само от време на време се получават леки проблясъци. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 20:53 Заглавие: |
|
|
Скоро си блъсках главата 1 ден с телевизор с тоя интеграл. Държеше се по гореописания начин. Не беше Samsung. Интерсното в цялата работа е, че като го запусках без памет, работеше. Верно, с размери странни. Докачих работещ същия модел, и може би за първи път включих втората сонда на осцилоскопа. Повиках помощник. Единия допира едната сонда до еди кой си крак, другия до същия крак на работещото шаси. От 1 та чак до 72, ако не ме лъже паметта. Там какво виждам. На единия импулсите са с размах 3.5в. примерно, на другия 4.3в. Подминавам и карам до края. Никаква друга забележима разлика. Импулсите с еднаква правилна форма. Все пак реших да видя какво е положението по веригата? Имаше някакъв ценер, май на 5.1в. Мериш го-здрав. Ама като го махнах-телевизора си тръгна. Та това мерене с уред-до никъде няма да доведе! Какво е това понятие 0.35в на еди кой си крак??? Не може да правите телевизори с уред от 10лв. И да разчитате, някой да ви каже какво да смените! Я го закарай в свестен сервиз! _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RUM+ Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005 Мнения: 371 Местожителство: с.Труд
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 22:39 Заглавие: |
|
|
провери за бустърен кондензатор около ТХО-то и го смени. _________________ тел. 0898736424 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 30, 2008 1:27 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | | Гледайте с осцилоскоп бе хора! | Прав си, ама някои хора ги мързи и напреженията да измерят | Nik0lai написа: | | Напреженията на RK GK BK са по 174V | Тези напр. трябва да са 100-130V. Виж в сервиз как са регулировките RGB-drive и RGB-cut off. Паметта смени ли я за проба? | Nik0lai написа: | | На изводи...82 има съответно...3V | Това е вход към процесора и трябва да идват 5-6V от TDA6108. Провери веригата и виж ценера DZ501 на платката на кинескопа да не е дал фира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nik0lai Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 21 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Съб Авг 30, 2008 17:48 Заглавие: |
|
|
| Въпреки, че на няколко места по платката пише, че шасито е S16C по веригата на cut off няма ценер какъвто е показан на схемата, която дръпнах от файлообменника. Значи има го само кондензатора C505 към маса след това сигнала минава през един резистор от 100ома после през лентовия кабел към основната платка и пак през един резистор от 10К и отива на 82 извод на проц. други елементи няма , вадих и трите елемента всички са с номинални стойности кондензатора даже го смених. В сервизно меню не мога да влезна защото почти нищо не се вижда по екрана защото картината е разфокусирана и разпъната. Вадих паметта чете сe нормално пусках тв-то с празна памет, от което ефект нямаше. Нямам дъмп и не съм пробвал да презапиша паметта. TDA-то е ново и не би трябвало да е от него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 30, 2008 19:41 Заглавие: |
|
|
| Nik0lai написа: | | картината е разфокусирана и разпъната. | Ами измери колко kV е фокуса и колко kV е високото Провери кондензаторите в колекторната верига на крайния. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rd128 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юли 2008 Мнения: 345 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Авг 31, 2008 21:51 Заглавие: |
|
|
Не казваш колко волта е напрежението на SCREEN? Мерил ли си го.
Попадал съм на няколко SAMSUNG-а с прекъсната верига към SCREEN
и фокус вътре в ТХО (да не те излъжа по спомен ТХО-то беше 20А001 Португалско производство). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|