 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Сеп 04, 2008 20:33 Заглавие: |
|
|
| Имаше едни кондензатори до мрежовия ключ бели на цвят някакви нанофаради бяха обаче ме въртяха много. Като ги меря са си ОК но не. Виж наистина и тези СМД диоди- при мен правеха този проблем |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Чет Сеп 04, 2008 21:28 Заглавие: |
|
|
| С634 и С644--ако са два махаш единия--от него дефектира D611 сименен преход в обратна посока/хваща се само при свален диод/.Симтома е същия който описваш-три случая имах такива докато случайно забелязах при едно ВЕКО гореописаното,а през това време трите ТВ-та ми идваха през месец ,два със същия дефект.Интересно защо не споменаваш,че диода мига. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 14:17 Заглавие: |
|
|
Цялото главоболие идвало от тези прослувути диоди D621 D611 и кондензатори С634 С644 в захранването,сложих по два 1N4148 последователно,засега телевизора работи и спестих едно турско захранване .Мерси на всички колеги. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|