| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
audiohack Опитен потребител


Регистриран на: 03 Апр 2008 Мнения: 151 Местожителство: Благоевград
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:05 Заглавие: |
|
|
| stoianow написа: | nokia-8ома
Мерих и отоплението на кинскопа на нокиата показа се 4.4ома | Тва какво ще рече? Извинявай за въпроса! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:18 Заглавие: |
|
|
| ВОБ-8ома отопление-4.4ома. Има един резистор и индуктивност в веригата за отопление и двата елемента ги шунтирах все тая. ще пробвам да подам въшно 6,4в. да пробвам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:25 Заглавие: |
|
|
| Виж Божилов какво ти е писал,мери го с осцилоскопа! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:26 Заглавие: |
|
|
И така става,ама с осцилоскопа щеше да е по-лесно.
Осцилоскоп имаш ли?
Когато екрана е тъмен-вижда ли се нещо на него-хоризонтална бяла лента най-горе на екрана да има? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:35 Заглавие: |
|
|
| Имам осцилоскоп. Сега ще меря и ще докладвам. Наистина има най отгоре бяла линия и е доста разфокусирана тя се виждаше ина стария кинескоп. Какво означава това? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:39 Заглавие: |
|
|
| A G2 колко волта е и колко има на катодите на цветовете. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:40 Заглавие: |
|
|
Малко спам
Когато нямате осцилоскоп под ръка, а искате да измерите амплитудата на отоплението на кинескопа може да постъпите така:
изправяте импулсите с един бърз диод към кондензатор 1μF/50V, измерват се около 19 волта. След това обръщате полярността на диода и кондензатора и очаквано измервате около 3 волта. Сумата на тия две напрежения представлява (с достатъчна точност) 22Vp-p. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:50 Заглавие: |
|
|
Ясно разбрах. Проблема е следния напрежението го мерих около
17Vp-p. Затова и ми мига светодиода. Сега въпроса е как да го вдигна и защо при положение, че и двата се отопляват на 6.3в? G2-500V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 13:05 Заглавие: |
|
|
Сигурен ли си в това с което го мериш?
Не каза като подаде външи 6,3В от източник какво стана? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 13:09 Заглавие: |
|
|
Защо не запалиш само кинескопа като откачиш катодите на цветовете и ги дадеш през 100к към маса за да видиш как свети.Другото го оставяш както си е.
Преди това пробваи да дадеш G1 към маса ако не е прес афтоматика. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|