| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 13:30 Заглавие: |
|
|
| Готово- като подам 6.3в от външен източник всичко е супер/малко слаб контраста /. Опънат е малко хоризонтално и това се коригира. Но остана въпроса защо неще да се захранва отплението от ТХО-то. Мерих В+-148в-както го пише на платката -за ВУ-200В и те са толкова. Мислих с ХОБ да не се е променил режима но не грее транзистора. А напрежението го мерих като се захранва отоптението от ТХО-то и по начина на колегата го мерих все 17Vp-p. Но така е работило на стария кинескоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 14:01 Заглавие: |
|
|
Ако наистина не е достатъчно отоплението , може да коригирате R 3386 от 1,2ома(или проверете да не си е увеличил стойността) на по малка стойност но трябва да бъдете сигурен в точното измерване на напрежението на отоплението.
А как изглеждаше изображението на стария кинескоп? _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 16:01 Заглавие: |
|
|
| Със стария кинескоп почти на тъмно в стаята така работи. Но видимо с отоплението стария кинескоп не е имало проблем. Сега незнам защо е недостатъчно това напрежение |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 16:19 Заглавие: |
|
|
Измерете напрежението преди R 3386 и след него спрямо маса .R3386 се намира на платката на кинескопа и е свързано последователно във веригата за отопление на кинескопа.Преди резистора трябва да имате повече от 6.3V.Измерете на изводите на ТХО-то какво напрежение има за отопление.Проверете дали няма лоша спойка във веригата за отопление по пътя към кинескопа. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 16:57 Заглавие: |
|
|
| този резистор е мост още от вчера и така е 17Vp-p. Няма лоши спойки от ТХО-то до Кинескопа и цокъла включително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 17:37 Заглавие: |
|
|
Пропуснахме да се уверим ,че тока на отоплението за двата кинескопа е еднакъв.Възможно е да има разлика.Да го направим косвено.Понеже сте измерили съпротивлението на отоплението на "новия " кинескоп измерете съпротивлението и на стария кинескоп за сравнение.
Измерете и отоплението при изключен от веригата за отопление кинескоп. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 21:01 Заглавие: |
|
|
Съпротивленията са почти еднакви на нокиата е 4.4ома а на филипса 5.1 ома това естествено го меря без цокъла да е вкл. това с навиването на телта е идея не съм се сещал ще пробвам а ако изгори отоплението - здраве да е. И без това тези барутници отиват в коша.
Имам още един въпрос към колегата Божилов- кава е тази бяла линия отгоре на екрана докато се покаже изображението? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 21:11 Заглавие: |
|
|
Само една навивка и си готов- добавяш я към 17в.
Ако пак е малко илиR-а или още една нав.
Работа за 5-6 мин. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Сеп 08, 2008 21:49 Заглавие: |
|
|
| stoianow написа: | | Божилов- кава е тази бяла линия отгоре на екрана докато се покаже изображението? |
Признак че чипа на видеообработката тества тока на катодите и това,което се е върнало,като резултат не му харесва особено,затова и го гаси по този начин...
Нормално явление при положение че отоплителното ти е занижено. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|