| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 8:59 Заглавие: ELITE 14ES08TX- няма картина |
|
|
Шаси- HD-9361D
CPU- TDA9351PS
Вертикално- LA78040
Тунер- ЕУЕ-5053-Э8
Напреженията след импулсния траф са на лице и в норми. Липсват 12V и 8V на стабилизатора на 7808. 3,3V на процесора са на лице. Осцилации от кварца-на лице. Липсват +15 и -15V за ВО, както липсват и импулсите за ХО.
На моменти(много рядко) при включване на телевизора екрана присветва. Проверено за студени спойки и изпробвано с празна памет както и с друга памет.
Помагайте , че вече се обърках тотално  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 9:44 Заглавие: |
|
|
| Е какво има да се объркваш, докарваш 12в на стабилизатора 7808 и тогава ще видим какво става. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 9:46 Заглавие: |
|
|
| А още по добре ако я имаш схемата,пусни я в обменника! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 10:03 Заглавие: |
|
|
За проба на входа на 7808 подадох 12V директно. Пада на 10 но на изхода е 8. Резултата е същия.
Това за електролитите го видях и съм ги сменил. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 12:43 Заглавие: |
|
|
| откачи B+ на ТХО и виж дали на Hout ще се появят импулси. ако се появят най вероятно проблема е около la78041 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 15:04 Заглавие: |
|
|
Стабилизатора за 7808 заработи( И аз не разбрах как точно. Сменл съм само 22uF/250V за +180V на ТХО. Нямах същия и сложих 22uF/400V)
Все още липсват +15 и -15V както и няма хоризонтални импулси.
И на изхода Hout на процесора липсват. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 15:57 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Все още липсват +15 и -15V както и няма хоризонтални импулси. |
Ми то е ясно,те се формират от ТХОто!Става дума за +-15в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 21:48 Заглавие: |
|
|
| Възможно ли е ТХО-то да е сдало багажа или да търся повреда по други вериги. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 09, 2008 21:56 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | И на изхода Hout на процесора липсват. |
За какво ТХО говориш тогава  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|