| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Veselin_stanchev Активен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 58 Местожителство: SHUMEN
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 10:28 Заглавие: TFT LCD NEO CTM-V705 греят транзисторите за подсветка-решено |
|
|
От фирма ''Лифтком'' ни донесоха три (а имали още много повредени-слагали ги в асансьори) TFT LCD NEO,като и на трите бяха дефектирали по 2 бр. 2SD1803 ,C 120nF/250V,2SB772.След смяната им TV работят,но транзисторите много греят.Смених почти всички електролити ,ефект няма.Дали така си греят ,капаците и на трите около транзистoрите баха позатопени? 
Последната промяна е направена от Veselin_stanchev на Пет Сеп 12, 2008 8:43; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 10:45 Заглавие: |
|
|
Има вероятност трансформаторите на инвеерторите да не са "доизчислени".Киитайска им работа.Или смяна на трансформаторите(от други инвертори),или пластини за охлаждане на транзовете(ако има място) _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Veselin_stanchev Активен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 58 Местожителство: SHUMEN
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 11:49 Заглавие: |
|
|
| С допълнителни радиатори работи от сутринта,но пак пекат,и това е при свален капак(няма място).Ще го мислим още. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 12:13 Заглавие: монитор |
|
|
| Пусни осцилоскопа и виж как са импулсите . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Veselin_stanchev Активен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 58 Местожителство: SHUMEN
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 15:05 Заглавие: |
|
|
| Импулсите са добри.На едното LCD смених над 10 ел.С ,но все същото,отопление за асансьора.Зима иде ,и май така ще са тези,но другите изобщо няма да ги приемам за ремонт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nia Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2008 Мнения: 238 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 15:25 Заглавие: |
|
|
| Вдигни малко С-то между колекторите,така ще успокойш малко топката за сметка на няколко лумена от светлото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MockoB Нов потребител

Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 18:05 Заглавие: |
|
|
| Не ми се търси сега схема, но след дълга битка с китайче със същия проблем взех че го оправих. Има 2 резистора по 12 килоома във веригата на транзисторите, поне толкова си мисля че бяха. SMD няма начин да ги пропуснеш, смени ги с 15 да кажем и проблема ти е решен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Veselin_stanchev Активен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 58 Местожителство: SHUMEN
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 8:39 Заглавие: TFT LCD NEO CTM-V705 греят транзисторите за подсветка-решено |
|
|
| Благодаря на всички отзовали се,но най вече на Москов! Съпротивленията са по 2Х12ком-с 22ком става много тъмен, с 15ком пак греят ,но поносимо,с 18ком е добре ,но се оказа проблем да се намерят такива SMD по платките от компютри.С кондензатора пробвах преди това-от 10nF до 560nF,но ефект почти никакъв. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 19:19 Заглавие: |
|
|
Mоже и да си го рещил проблема но съшия с греенето го реших при друг с подмяна на трансформаторите получава се нарушена изолация между навивките.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|