| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 12:19 Заглавие: LCD LG - 26LX2R - не тръгва! |
|
|
Колеги,Тв не тръгва,за секунда премигва светодиода на стенбая и гасне.Проблема е в захранването.Първо малко пояснение,LG-то е на познат,пострадало от токов удар или гръм(не се знае точно)Карано е в сервиз,след което е работило два дни и пак същото положение.Докара го при мен и нали уж познат го взех(макар че не ремонтирам LCD-та,все някога трябва да има първи път)Колегите бяха сменили две С-та(105,106)47мф.Когато презапоя IC205(TL431)Тв тръгва и работи цял ден без проблеми докато не го изключиш от мрежата за по дълто време.Подмених TL но ефект няма,след това смених РС102 и РС103(PC817)+отново С-тата +С107
http://www.tany66.snimka.bg/album.php?album_id=217464&pid=7541689
и ТВ тръгна Гледах го при мен близо седмица,собственика си го взе и го гледа 20-на дни,но отново не иска да тръгне.Или по точно тръгва когато то си иска.Приемам всякакви насоки и идеи.Шаси не мога да определя(Снимал съм го)Схема също нямам.Благодаря предварително.
Последната промяна е направена от stiyan stoikov на Чет Сеп 11, 2008 13:11; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 12:24 Заглавие: |
|
|
| Дай състава на захранвахето. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 12:49 Заглавие: |
|
|
Това което разчитам е
W20NM60,P7NK80ZFP,и два броя P9NK60Z(полеваци предполагам!!!)
+ 4бр схемички(8pin)SMD монтаж,но на тях нищо не мога разчета  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bork69 Активен потребител

Регистриран на: 27 Сеп 2006 Мнения: 60 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 12:52 Заглавие: |
|
|
| не е ли 26LX2R ,на 5v цетата смени ли ги |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 16:43 Заглавие: |
|
|
Интересно е какво е положението когато не работи.Тогава каво става,има ли някакво напрежение.От самото захранване колко напрежения излизат-предполагам 12в.за лампите и 5в. Ако е така подай му външно захранване и гледай каква е консумацията.Целта е да се види къде е мизерията .Като обърнеш майнборд платката от долната страна предполагам е графичния процесор -разгледай там,нагрява ли много ,има ли някакви ценери.Предполагам че има стабилизатори на3в. Виж дали някой от тях грее.Но най бързо става с външни напрежения ,ако има голям товар на някои от напреженията ако го оставиш да поработи повече ще се разбере къде е заровено кучето _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MockoB Нов потребител

Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 18:01 Заглавие: |
|
|
Със схема на захр. немога да помогна. Но има сервизен бюлетин.
- Latch up(halt) when power on with using some player.Resone- Initial value of internal clock is wrong.Solution- Firmware changing : Change initial value of internal clock (IPCLK -> TCLK)
Просто, предположение, дали неможе проблема да е оттам. Дори и да няма външно устройство. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|