| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Danev Опитен потребител

Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 156 Местожителство: България
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 16:55 Заглавие: |
|
|
Еми щом като имаш високо значи ТХО работи Отопление на кинескопа има ли Провери веригите +15 и -15 от Тхо там има едни омови резистори и кондензатори 100\25 точно до него.При мен дадоха 8мф  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 17:08 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | веригите +15 и -15 от Тхо там има едни омови резистори и кондензатори 100\25 точно до него.При мен дадоха 8мф |
Това беше едно от първите неща които проверих щом забелязах че няма +15 и -15V. А кондензатора е сменен за всеки случай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 17:31 Заглавие: |
|
|
| Виж сега приятел, не ни размотавай а провери щом като работи ТХО-то и имаш високо напрежение (с какво го измери?) виж вторичните напрежения след ТХО-то какви са и ни ориентирай. Нещо тая тема замириса май. Хем нямаш хоризонтални импулси, хем имаш високо напрежение?!? Или ти не разбираш от този занаят или ние. Пишеш хпротиворечиви неща, работи ли ХО в крайна сметка или не? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Danev Опитен потребител

Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 156 Местожителство: България
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 17:49 Заглавие: |
|
|
Кондензаторите са 2 но както и да е.Разкачи + - 15в от резисторите и пак мери на кондензаторите.Я кажи какво имаш напредвид под високо +115в или 20Кв.Последното как определяш че го има.Свети ли шийката на кинескопа с две думи има ли отопление  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 17:57 Заглавие: |
|
|
Не ви размотавам. Просто и аз се обърквам вече.
Сега си обясних и аз тази заблуда. При включване на телевизора се чува характерното припукване от високото. До сега не бян оставял сондата закачена на крайния транзистор за ХО. В началото сигнала го има(за около 3 сек. и не винаги) след което се губи.
Напреженията +15 и -15V липсват напълно
+180V го меря +110
+Ве 110V
както липсва и отопление на кинескопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Danev Опитен потребител

Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 156 Местожителство: България
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 18:08 Заглавие: |
|
|
Тогава излиза че Тхо-то ти работи със товар във вторичните вериги .Щом като имаш занижени 180в търси товара там където нямаш нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 18:36 Заглавие: |
|
|
| аз пък мисля,че въобще не работи ТХО-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 18:37 Заглавие: |
|
|
Нищо лично,но по объркана тема не съм виждал  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Danev Опитен потребител

Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 156 Местожителство: България
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 19:00 Заглавие: |
|
|
| zapad написа: | | аз пък мисля,че въобще не работи ТХО-то |
Ами нищо чудно Но ако 110в ги има то ТВ-то не е в стендбай .180в ги изработва ТХО не би трябвало да са занижени Пиши грее ли крайният транзистор на ТХО или транзистора на захранването  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 19:08 Заглавие: |
|
|
| Засега съм приключил работа. Утре продължавам и ще пиша. Лично и на мен ми се струва ненормална работа.Лошото е че нямам високоволтова сонда да замеря високото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|