| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 16:10 Заглавие: Telefunken palcolor S590-грее краен транзистор |
|
|
| Проблема се следния - изгорял кр. транз. ON4914. Гледах в някакъв руски саит по някаква аналогия, че BU2525А бил същия. Сменям и слагам BU2525 сменям и кондензаторите на драйвера. Тръгва но транзистора се загрява. Меря с осцилоскопа Базата формата и амплитудата са супер. Мерих и тока през ТХО-490мА и захраването е без пулсации на 136В. Усъмних се в новият транзистор и смъкнах от монитор 2SC5129 но пак същото. Схема нямам дори незная и какво шаси е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 16:52 Заглавие: |
|
|
Може да е шаси ICC10
Провери RL053 колко Ком.
Последната промяна е направена от old4 на Пон Сеп 15, 2008 17:02; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 17:02 Заглавие: |
|
|
ДА - точно това е схемата. Супер сте. . OLD4 Къде се намира този резистор обърнах целия телевизор не го видях |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 9:59 Заглавие: |
|
|
| Презапоих цялото стъпало. Това с тока нормално ли е? Днес стигна и 500мА както е на снижинки. Четох и руските форуми, че слагат 2SD5331 как мислите? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 10:07 Заглавие: |
|
|
Не съм видял питането ти това съпр. е в захранването от B+ към тримера,питането ми беше колко е за да се разбере В+ колко волта е на схемата имаш таблица погледни я.Не е зле да провериш CL021,CL020. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 10:27 Заглавие: |
|
|
Как измервате тока?
В тази схема не виждам ограничително съпротивление на +B, според спада върху него лесно се определя тока на стъпалото.
Тока на крайното стъпало трябва да се измерва "на тъмно" , при запушен кинескоп. Иначе има по-светли снежинки, по-тъмни снежинки и т.н., а тока може да варира доста...
Обикновено за 21" кинескоп тока е около 300mA |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 11:17 Заглавие: |
|
|
CL020 CL021 са нови с тях почнах резистора излезе 49к и В+ = 147В.
Тока го меря последователно на В+ на извода на ТХО-то и мултицета на ампери. При запушен кинескоп тока е 380мА. А при пълна Яркост и контраст 600мА.
Ширината на колекторния имулс как да я измеря? Сондата 1:100 ли да е? несъм мерил никога така да не си опукам осцилоскопа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 11:23 Заглавие: |
|
|
| Мери широчината на импулсите за отоплението или кое да е по ниско вторично напрежение от ТХО, същото е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|