| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 13:46 Заглавие: |
|
|
Така и трябва да бъде(само бъркаш имената малко,ама карай)
Я си поръчай едно истинско 2SC5446 да видим дали ше имаш проблеми... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 13:52 Заглавие: |
|
|
Ами то на схемата си дават контролните точки и колко трябва да бъде.Мен ми е интересно защо захранването не е колкото го пише Колко инча е кинескопа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 13:54 Заглавие: |
|
|
| Добре качвам това в атача. каво се разбира от това? Кинескопа е 68см. ХЕИ вярно, че мапрежението е с 10в по ниско. Транзистора с които рискувам е 2sc5129 и е смъкнат от монитор - нестава ли? С тримера ли да вдигна Б+а ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 14:05 Заглавие: |
|
|
Що се мъчиш да рисуваш нещо дето го дават и на схемата ,така е
А B+са не бързай да го вдигаш,направи запитване колко трябва да бъде,за мен това е малко но нека да кажат тези които по знаят  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 14:20 Заглавие: |
|
|
| stoianow написа: | | 2sc5129 и е смъкнат от монитор - нестава ли? |
Не че не става,но той по принцип си е печка...
2SC5446 2SC5144 са много добри транзистори за 100HZ телевизор и бих ти препоръчал да ръгнеш тях...7-8лв са ама гаранция са доста сериозни.Освен това не съм мяркал ментета от тях.
Ако и с някой от тях двата имаш проблем с грееенето-вече тогава ще търсим причина.Това е моя съвет.
2SC5129 си е "печка" и много-много не го обичам.Той си е да работи в Schneider-ите _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 14:55 Заглавие: |
|
|
| И двата ги няма в момента. Утре вечер щели да дойдат. Имам BU4525АХ и с него пробвах по зле е работата повече грее. А каво би станало да сложа транзистор с диод? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 15:05 Заглавие: |
|
|
Що си правиш експерименти почакай ден два  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 15:09 Заглавие: |
|
|
И аз съм на това мнение вземи някое от 2те 2SCта.45та серия на BU-тата дето си го слагал също не е лоша и наистина би трябвало да работи там ама от тях има много ментета така че не е много меродавно... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 15:25 Заглавие: |
|
|
| Пуснах го с 2SC5448 работи около 30мин - 55градуса е загрял. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 15:30 Заглавие: |
|
|
| Предните колко градуса бяха? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|