| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Съб Окт 04, 2008 17:36 Заглавие: Tv Teletech -ctv-2055tx si -изключва |
|
|
| Здравейте колеги,тв при пускане се чува че тръгва високото за 2сек и изключва.Чува се и спецефичният шум за ВО-то.Зхранването е в нормите,кондензаторите в вторичната част на захранването са сменени.Кондензаторите около ВО също са сменени.Ако имате някакви идеи моля помагайте.Тв е сhassi- 11ak30a4 . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Съб Окт 04, 2008 18:03 Заглавие: |
|
|
Имам идея. Да си купите един апарат за кръвно, от тия обикновените по 9лв. със слушалки. И да изследвате телевизора по обстойно с тех. Щом се определя как работи телевизора по звука който издава-друго не се сещам! Електролитните кондезатори в това шаси, с изключение на тоя на B+ и тоя на базата на крайния на ТХО-не създават проблем. Ама щом са сменени напосока, остава само добро преслушване със слушалките. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Окт 04, 2008 18:26 Заглавие: |
|
|
| кое изключва ,захранването или Н-импулса |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarvulan Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 291 Местожителство: pazardjik
|
Пуснато на: Съб Окт 04, 2008 18:37 Заглавие: |
|
|
И врачка мое да е от полза,но разкачи за всеки случай захранването на вертикалното и да видим какво ще стане. _________________ -----------------------------------------------------------
Всичко което не е китайско е менте !
----------------------------------------------------------- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 6:26 Заглавие: |
|
|
Изключих захранването на ВО-то но, тв преминава отново stendbai след около 2 сек.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 11:44 Заглавие: |
|
|
Сега изключи +В към ТХО-то и виж (със слушалките ) дали отново ще премине в Sby? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 11:52 Заглавие: |
|
|
С619 _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 12:18 Заглавие: |
|
|
Изключих +B и включих лампа (25w) за товар но ,няма разлика .С619 го смених дефекта си е същият  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 12:44 Заглавие: |
|
|
| Колко волта е +В на Sby? Както си сложил лампа, дръпни калая от 47кр. на процесора и кажи колко волта става +В? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 13:41 Заглавие: |
|
|
| Напиши колко е B+ както ти казва Владо и си провери R817=99ком. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|