| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 17:55 Заглавие: Philips 32PW8718/12-кой е липсващия елемент |
|
|
Здравейте,
Телевизорът е Philips 32PW8718/12-шасси EM2E AA.Вкаран е от чужбина.Има визглавници изток запад.След като влезнах в сервиз и видях че не реагира на промените на настройките го отворих.Освен няколко изгоряли елемента открих и липсващ 5464.Не знам какъв е а и шасито като че ли не отговаря на схемите които свалих.Някои ако може да каже какъв елемент и стойност та му стои там.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=293140 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 18:09 Заглавие: |
|
|
Но според мен ти липсва 2420 ,а 5464 не се ползва  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 18:18 Заглавие: |
|
|
То2420 не е ли мостче дето си е там.Това шаси май голям зор е видяло. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 18:20 Заглавие: |
|
|
Номера на липсващия елемент дали все пак не е 2420
Edit.
А сега де
Петдесетина листа по-напред в същата документация за 2420 са се изказали по съвсем друг начин
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 20:47 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Петдесетина листа по-напред |
И аз го видях и за това не писах но по става това от 1 снимка  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 20:52 Заглавие: |
|
|
| Имам такова шаси, утре ще го изровя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 20:53 Заглавие: |
|
|
Ами ще трябва питащия да ни/се ориентира на къде водят изводите на липсващото.
Второто никак не се връзва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Окт 06, 2008 8:17 Заглавие: |
|
|
| Ами единия извод минава през мостче 9624 и от там на колектора на SMD транзистор-7652/не съм сигурен и в този надпис/.Другият както е видно от снимката отива на базата на Т3465?.Най добре ще е ако колегата отвори шасито и погледне какъв е елемента. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Окт 06, 2008 8:28 Заглавие: |
|
|
| Току що прегледах шасито което е при мен, 5464 липсва фабрично, 2420 е с означение 220 , разпоих го и на мерене с омметър дава стойност от 22 ома. От мен толкоз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Окт 06, 2008 18:21 Заглавие: |
|
|
Благодаря колеги.
След внимателно проследяване на веригите, резистора се оказа наистина 22ома и е 3652-по схемата.За съжаление има още доста неща изгорели в тази верига,които трябва да сменя след което ще кажа за резултата.
Докато сме в темата да попитам:
Аз работя с FRC0068,но с него не мога да търся програми.С кое дистанционно ще ми препоръчате да се снабдя така че да мога да набера и запаметя програмите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|