| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 17:27 Заглавие: |
|
|
Направих каквото ми написахте и ето какво измерих .Напрежението на +B в sby е 11.3в и си остава толкова при разпояване на 47 кр на проца. Съпротивлението на R817 e 98 ком.При включване +B става 115в  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 20:09 Заглавие: |
|
|
Напреженията са добре, но не разбрах дали захранването е добре.
С подаване на маса на пистата (от която си разпоил 47кр.) може да превключваш захр. ръчно. По този начин ще провериш дали захр. изключва след 2 сек., дали държи на товар с крушка 75-100W и дали светодиода превключва коректно. Т.е. първо да сме сигурни, че проблема не е от захранването, а после ще мислим защо процесора го изключва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Пон Окт 06, 2008 7:02 Заглавие: |
|
|
Здравейте отново, преключих процесора на ръчен режим .Тв тръгна но ,с растер без говор и картина .Нещата май отиват към STV2248C . започвам да меря:cry:
Коригирал съм ти поста Само ти ли няма да се научиш как се изписват правилно абревиатури на елементи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 07, 2008 0:51 Заглавие: |
|
|
| rublahka написа: | | Здравейте отново, преключих процесора на ръчен режим . | Процесора няма "ръчен режим", от 47кр. се проверява работата на захранването: дали се превключва коректно и дали изключва след 2сек. | rublahka написа: | | Тв тръгна но ,с растер без говор и картина .Нещата май отиват към STV2248C . | Остави STV-то и първо виж защо процесора изключва захр. след 2сек. Сложи нова празна памет. | rublahka написа: | | започвам да меря:cry: | Не виждам да си измерил нещо: 5-те и 8-те волта добре ли са? Колко е напр. на 52кр. на процесора, където се събират защитите? Какво става по SDA и SCL-шините? Какво става като вдигнеш R417 и R418? Напиши състава и точния надпис на процесора. Тунера по шините ли се управлява? Или е с три обхвата? Или е с двоично превключване? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 16:19 Заглавие: |
|
|
Здравейте ,тв -то тръгна по странен начин.Значи при меренето на 52-ри крак на процесора и включването от дистанционното тв тръгва съвсем нормално.Картина и говор (всичко)но , при махане на уреда тв изгасва. Меренето е с цифров уред с вътрешно с-е около 300ком.Сложих едно с-е 260ком м/у 52 кр.на процесора и маса и всичко заспа . Тв работи 8 часа без проблеми .Напреженията 5в и 8в са си точни,диода d512 сменен и R545 и R548 също --- някакви мнения моля  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|