| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
shopov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 403
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 21:18 Заглавие: Daewoo повишени захранващи напр. Ш: CP185 |
|
|
| Мод:K20C4NT. Дойде с изгорял бушон и накъсо размагнетвачка ,след подмяната ТВ работи с разширен Хориз. размер ,Вертикалния е добре. Смених SE115 c SE110 Х.Р.се сви малко също и напр. намаляха на 128В ана схемата пише 123В на В+. Захр. е с STRF6654. Сменях елек. конд. оптрон на мерене всичко е здраво . последно исках да влезна в серв. режим да свия размера но не успях . Проца е TDA9361PS/N2/3I1251 .За сега изчерпах идеите блокирах и моля за помощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 23:29 Заглавие: |
|
|
Аз в документацията не видях колко трябва да е Б+ за твоя модел. Дават за това шаси от 110 до 125в. В зависимост от ТХО, кинескоп и други работи. Гледам за модел *20С4 и пише че трябва да е SE110. Там има едно съпротивление допълнително, ама то влияе в малки граници. Това 123в, не знам къде си го видял? Хоризонталния размер на тоя ТВ не се коригира в сервизен режим, а в сервиз. Помисли върху това дето написах! Пък и като разгледаш схемата, според теб има ли възможност за корекции в сервизен режим на хоризонталния размер??? _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 7:09 Заглавие: |
|
|
Нямам оригиналната схема,но по тези на шаси CP-185
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 7:58 Заглавие: |
|
|
| за 14"-115V,за 20" и 21"-125V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shopov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 403
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 8:34 Заглавие: |
|
|
Благодаря Колеги .Може би гледаме различни схеми на мойта пише 113 за14" / 123 за 20 "и 21" . Това което Old4 ме потсети за R823 беше 6,8К направих го 5,1К и Напр. си станаха както е по схемата 123В. Но размера пак е широк иначе ТВ-то си работи дълго време без да загрява. Ако наистина неможе в сервизно меню да се реголира ,пък и незнам как се влиза ще го корегирам в сервиза. Пожелавам Ви приятен и спорен ден.
Последната промяна е направена от shopov на Чет Окт 09, 2008 8:36; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 8:36 Заглавие: |
|
|
Ако телевизора не е пипан досега си мисля,че може би е работил досега с това напрежение,ако се е завишило +В,то защо не се е свил вертикалния размер,колко волта е амплитудата на отоплението? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:24 Заглавие: |
|
|
| shopov написа: | | Ако наистина неможе в сервизно меню да се реголира ,пък и незнам как се влиза ще го корегирам в сервиза. |
Е толкоз ли е сложно да се види дали има диоден модулатор или няма
Ако няма с какво ще се регулира С пръстът
А и за тия 22В размах на РИОХ има писано много. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:28 Заглавие: |
|
|
| Провери си пощата за вход в сервизно за cp185 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:35 Заглавие: |
|
|
И защо му е това в пощата при наличието на това в обменника Да беше писал, че не му върши работа-да! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:53 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | И защо му е това в пощата |
Решил ,дал  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|