| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
robertvd Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 250 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 7:32 Заглавие: Philips Chassis L6.1 АА, Къдри картината |
|
|
Здравейте колеги .Шасито е с TDA8361,SAA5290PS,много странно се държи получава се едно къдрене в края на "предметите" които се излъчват в момента и от време на време прескача по кадри .Кондензатори сменях наред ,големия в захр.на вторичните на захр,и на ТХО-то без промяна явно не е от филтрация сменях също чипа на развивките ,въртях АРУ и все си е така.Като поработи малко като че ли се стабилизира за известно време ипак почва да прави магарии.Телевизора е портативен и вътре като че ли не е работил няма и прашинка по платката. _________________ Robert |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:06 Заглавие: |
|
|
| Я го пробвай по ниска,същите магарии ли ще прави! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:11 Заглавие: |
|
|
| Някъде в близост до TDA8361 има 2-3 малки електролитчета, които трябва да смените |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:14 Заглавие: |
|
|
| Провери 2421 1мкф,2429 330нф ,оптрона 7420 .Провери формата на хоризонталния импулс на базата на 7422 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
robertvd Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 250 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 9:20 Заглавие: |
|
|
В момента нямам откъде да му пусна сигнал по ниска но ще пробвам и това , а електролитите покрай чипа ще ги сменя всичките още сега
Подмених тези елементи дето писаха колегите и не се подобри много сегашното състояние,прави впечетление че като е много ярка картината и на този фон ако има например букви тогава "къдренето е най голямо дори почва да изкривява целия образ ,и като се смени кадъра с по тъмен това се оправя _________________ Robert |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 20:11 Заглавие: |
|
|
Да не би да е от ТХО? _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 23:17 Заглавие: |
|
|
| А полевия в захранването сменял ли си го преди това?Защото ако се сложи неподходящ правеше подобни "магарии". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 9:26 Заглавие: |
|
|
| Тхо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
robertvd Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 250 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 9:37 Заглавие: |
|
|
Колеги пробвах го по ниска Не прави проблеми ,транз. в захр.го подмених ,ТХО намерих друго за проба не е и от тях.Аз си мисля че има спукан някой SMD елемент и ми прави номера ,това не е стандартен дефект за тези шасита ще го мъча още малко и ще приключи ремонта .Благодаря _________________ Robert |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 10:07 Заглавие: |
|
|
| robertvd написа: | | Колеги пробвах го по ниска |
Ами тогава тунер,веригата на АРУ .Никакви смд елементи няма спукани ,ами я му подай сигнал от друг тунер. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|