| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 10:13 Заглавие: "NEO" 2100 TXK - минава в Stand-By |
|
|
При включване от мрежовия бутон - sten by.
Стартирвам с "Р+" , екрана светва със "снеговалеж " въпреки че има сигнал на входа.
Излиза надпис " Програма 1"и след секунда -минава в sten by .
При повторен опит за старт си остава пак в дежурен режим.
В краткият момент когато показва "Програма 1 " се опитвам да превключа от панела на телевизора на друга програма , но се оказва че не е възможно.
Презаписах нова памет- резултата е същият.
премерих захранващото напрежение 5 волта е нормално .
Според мен е процесор.
състав:
VCT3831A C4 ,2416 ,STR W6753
STV9302A ,TDA4470 ,TUNER-QINGJIA AFTO/1107
Очаквам вашите съвети и идеи колеги  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 12:16 Заглавие: "NEO" 2100 TXK - минава в sten by |
|
|
Смених с нов диода VD431 , резултата е същия  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 12:25 Заглавие: |
|
|
Вижте,тук не трябва да слагате пак 18В ценер,а да го замените с 24В.Това ли направихте,че не е ясно от отговора Ви? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 13:40 Заглавие: "NEO" 2100 TXK - минава в sten by; решено |
|
|
Първо поставих 18 волтов ценер- без резултат.
посъвета на ДИМА с 24 волтов стана
благодаря ви колеги  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 14:20 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | посъвета на ДИМА с 24 волтов стана |
Ами тоя линк ,прочете ли изобщо нещо от него Ама на вас трябва да ви се пише като за малки деца
| Цитат: | | След като не е това,предложих смяна на ценера VD431 който е 18 волтов със 24волтов. |
Това е цитат от линка и пак е от Дима  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 14:56 Заглавие: "NEO" 2100 TXK - минава в sten by |
|
|
Приемам забележката ви колега за напълно правилна, но все пак трябваше да опитам .
Ако имате схемата на това шаси, моля пратете ми я. _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 15:41 Заглавие: |
|
|
Абе ние Ловешките майстори бързо разбираме ,само дето трябва много да ни се обяснява .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 15:54 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Абе ние Ловешките майстори |
Вярно бре аз сега чак като писа обърнах внимание Ами той бачо му Иван на 2 крачки нази пита  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|