| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivcho_k Опитен потребител

Регистриран на: 15 Яну 2008 Мнения: 116 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 16:50 Заглавие: SEG 11ak08-13 тъмен екран |
|
|
Телевизора беше с окъсили верт. чип и памет. . След подмяна и нова памет тръгва но остава в стендбай. Захранванията са нормални. пускам го прину дително като дам на късо транзистора на стендбая. Екрана е тъмен като в горния край се появяват няколко хор. линий оцветени в RGB. Кинескопа е отпушен.
Смених проц. ctv 422m и tda8362 и кондензатори около верт. без резултат. Предполагам че дефекта е около проц-а . друго захр. освен
Моля за идеи.
Пиши модела и състава  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 16:54 Заглавие: |
|
|
Как така е отпушен кинескопа пък не свети? Кварца, ресета как са?Има ли генерации, да няма окъсяване по шината? Въобще малко повече информация.
Последната промяна е направена от jivko на Чет Окт 09, 2008 17:02; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivcho_k Опитен потребител

Регистриран на: 15 Яну 2008 Мнения: 116 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 17:01 Заглавие: |
|
|
| Исках да кажа че напреженията са му нормални като давам на късо катодите светва |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 17:26 Заглавие: |
|
|
Има ли импулси на изхода на чипа за ВО?
Последната промяна е направена от pamporov на Чет Окт 09, 2008 17:31; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 17:27 Заглавие: Re: SEG 11ak08-13 тъмен екран |
|
|
| ivcho_k написа: | | ...Смених проц. ctv 422m и tda8362 ..... |
Трябва да е TDA8362A | Код: | | TDA8361А , TDA8362А и М не меняется ни на какие другие, имеет встроенную систему АББ и другую распиновку |
_________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 17:41 Заглавие: |
|
|
Като даваш накъсо катодите към маса си святка нормален растер-имаш си вертикално отклонение,нали така?
А хор.размер нормален ли ти е?И редовата честота колко е?
Чиповете с А и без буква не са взаимозаменяеми,както е споменал Томазо. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarvulan Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 291 Местожителство: pazardjik
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 8:27 Заглавие: |
|
|
Неразбирам как кинескоп , който излиза че е в режим - не свети.Увеличи му ускоряващото за да се разбере какво става всъщност.Неразбрах някаква графика от менюто не излиза ли ? Запушен по междинна ли е ? _________________ -----------------------------------------------------------
Всичко което не е китайско е менте !
----------------------------------------------------------- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
savatv Активен потребител

Регистриран на: 06 Авг 2008 Мнения: 71 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 9:07 Заглавие: |
|
|
| Според мен проблемът ти е от дъмпа.Пробвай с други. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 9:22 Заглавие: |
|
|
| Не е от дьмпа.Тези трьгват с празна памет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 10:41 Заглавие: |
|
|
Де Фишев де
Телевизора си работи прекрасно с празна памет.А човека да си оформи питането съгласно правилата-какво се разбира под това-
-че е отпушен,пък не свети
-демек колко волта има на катодите
-TDA8362 какво е било и какво е сложил и прочие въпроси дето му зададахме.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|