| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 14:39 Заглавие: |
|
|
Коцев,няма вярване и невярване-всичко си е чиста математика-оная наука дето няма "шест,пет"
Тая формула съм я писал вече няколко пъти-
Uдейст. = Uо.х.[0,29 + 0,01(Tо.х - 12)]
При стандартен РИОХ-12мкс си излиза тамън 6,38В стойността _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 18:03 Заглавие: |
|
|
И да обобщим,разби се мита за прословития VD431 и подмяната му със 24волтов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 21:55 Заглавие: |
|
|
| Я да драсна и аз нещо -С431 ако е поизсъхнал няма ли да сработва защитата от слаби пикчета ,сменява ли го ? Забелязвам ,че преди мен колегата emoomee e изказал същото твърдение ,като част от анализа на работа на схемата ,но никъде по-нататък не видях да е сменян ,иначе то ако смените 22К със 2.2 работата е ясна ,ама защита -йок ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:10 Заглавие: |
|
|
И при мен дойде сега такова NEO. По думите на клиента работи до около половин час и спре след което не може да се включи .С осцилоскопа меря на отоплението 22в размах стабилен .+В е 113в Замерих напрежението на този ценер 431. Оказа се че варира от 17.5 до 18.5 в в зависимост от картината . Когато е по светла минава 18в а при по тъмните пада под 18в .Смених и двата електролита 430 и 431 но показанита са пак същите . Тогава махнах ценера и сложих друг само че на 22в и сега е оставен на изпитание . Ако трябва нещо да меря или правя експерименти то до 16 часа телевизора ще е при мен . Насреща съм .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:16 Заглавие: |
|
|
| коцев, заради форума измери делителя R430/431 и R435/436, (другия вход на защитата по ток на кинескопа) да видим как е на това шаси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:33 Заглавие: |
|
|
R430 = 260ома мерен с уреда кръговете са : червен,тъмносин, кафяв
R431 =2.2 ком
R435= 300км
R436=150ком
Меренето съм правил като съм отпойвал единия им край на съпротивленията . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:34 Заглавие: |
|
|
| Може да примериш и R966(в делителя на TL431) дали е точно 220кО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:39 Заглавие: |
|
|
223ком го измерих с моя уред  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:58 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | | С осцилоскопа меря на отоплението 22в размах стабилен .+В е 113в Замерих напрежението на този ценер 431. Оказа се че варира от 17.5 до 18.5 в в зависимост от картината . | При GOSHO +В е 108V, а при теб 113, виж дали се променя при черен и бял екран. Виж пак и амплитудата на отоплението, не може да е стабилна, а напрежението да варира от 17,5 до 18,5. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 11:40 Заглавие: |
|
|
Ами колкото и да се вторачвам в осцилоскопа не забелязвам промяна на импулса. А 113в ги мерих с цифровия уред ,докато сега с Унигора ми показа 111в. Но 2-3 волта според мен не би трябвало да играят същеуствена роля.
При напълно затъмнен екран стига до 111.5в тоест само половин волт разлика показва.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|