| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ДИНКО 7804 Активен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2008 Мнения: 55
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 20:29 Заглавие: TV tomson шаси TX807cs-няма Н импулси |
|
|
| Телевизора дойде с диагноза от друг майстор тхо.След смяна на тхо-то от мен установявам че при пускане на телевизора има звук но няма хоризонтални импулси на изхода на tda 9554.При пипане на крачетата на кварца прицъква високото за момент.При пипане на 33 краче -сандкастъла -с пинсета хоризонталните импулси се появяват и телевизора заработва нормално до изключването му.При докосването на 33 краче после телевизора може да работи неограничено дълго .Спре ли се от дистанционното и пак не тръгват импулсите.Има ли външна причина да не заработва генератора сам или трябва да сменя тда-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 20:36 Заглавие: |
|
|
| Преди тда-то , кварца и виж кондерзаторчетата около него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ДИНКО 7804 Активен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2008 Мнения: 55
|
Пуснато на: Сря Окт 15, 2008 20:33 Заглавие: |
|
|
| смених квото видях ама все този номер прави. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarvulan Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 291 Местожителство: pazardjik
|
Пуснато на: Чет Окт 16, 2008 10:14 Заглавие: |
|
|
А , как е изпълнен режима STND BY ? Какво спира ? Има ли първоначален импулс от процесора или не ? ( Нямам схема на ТВ-то , затова задава толкова въпроси .) _________________ -----------------------------------------------------------
Всичко което не е китайско е менте !
----------------------------------------------------------- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 16, 2008 12:18 Заглавие: |
|
|
| tsarvulan написа: | | А , как е изпълнен режима STND BY ? |
Със STV8130-Въпреки че при положение че
| Цитат: | | При пипане на 33 краче -сандкастъла -с пинсета хоризонталните импулси се появяват и телевизора заработва нормално до изключването му |
няма кво да рови по стендбая.
Свали си схема и гледай от там де-във файлообменника има колкото щеш на това шаси. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarvulan Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 291 Местожителство: pazardjik
|
Пуснато на: Чет Окт 16, 2008 14:09 Заглавие: |
|
|
Благодаря на Божилов за забележката.Разгледах схемата и несмятам, че STV8130 няма нищо общо.Функцията Ресет има общо с много неща.Не прочетох и кварца генерира ли (без пинсетата пазбира се ).Сменяван ли е с друг . Това ми се е случвало . _________________ -----------------------------------------------------------
Всичко което не е китайско е менте !
----------------------------------------------------------- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 16, 2008 14:46 Заглавие: |
|
|
Говорех по самите вериги за стендбай че няма какво да рови-щом загенерирва ХО-значи чипа е захранен.
А за кварца е повече от ясно че трябва да се подмени за проба. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|