| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 14:34 Заглавие: |
|
|
Не може, не може ама в Ловеч всичко може .На осцилоскопа хич не мога да забележа и помръдване на амплитудата на отоплението тъй че така ще го ръси попа.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 14:37 Заглавие: |
|
|
| Виж как е картинката и на развивка примерно 10ms, всичко равно и гладко? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 14:44 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | | Абе какво толкова сме се хванали в тая защита ?Какво ще изгори като няма защита ? | Първият проблем е, че след смяна на ценера защитата вече не изключва при повишено отопление и това ще съкрати живота на кинескопа.
Вторият по-съществен проблем е, че така защитата не изключва и при повишено високо напрежение, oт което зависи рентгеновото излъчване и безопасността на апарата.
Сложи за проба 1-2nF/1500V в колекторната верига, да видим дали напрежението ще падне под 18V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 15:16 Заглавие: |
|
|
Сложих 2.2 нф и напрежението отиде на 15в
Сложих 1нф и напрежението стана 17 в _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 15:19 Заглавие: |
|
|
А клати ли?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 15:21 Заглавие: |
|
|
Направо се люлее от 16.7в до 17в с кондензатор 1нф. в зависимост от яркоста на картината . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 15:35 Заглавие: |
|
|
Еее, одеве клатеше с амплитуда цял волт
| Цитат: | | варира от 17.5 до 18.5 в в зависимост от картината |
| Цитат: | | Виж кондензаторите в колекторната верига дали са точни и дали са сложени всичките. |
Не знам. Според мене си има повреда. От др.Коцев зависи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 16:05 Заглавие: |
|
|
Клиента го отнесе като бръмбар сламка .
Като сложих 1нф кондензатор напрежението падна на 17 в и вече с кондензатора варирането на напрежението е в много по малки граници .Така го и отнесоха с този допълнителен кондензатор . При следващия който дойде и съм по свободен ще продължа. Сега ако някой колега има при него си такъв телевизор нека и той да измери дали това напрежение така варира върху ценера.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|