| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ppetroff Опитен потребител

Регистриран на: 13 Фев 2005 Мнения: 194 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 10:53 Заглавие: DVD TELETECH DVD-2400 изгоряло захранване тярся схема |
|
|
Колеги моля за схема на захранването. DVD то е ударено от мълния.
Направено с VIPer22A, а оптрона и транзистора до оптрона са с пръснати корпуси. моля за схема или някакво инфо за елементите. _________________ Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ppetroff Опитен потребител

Регистриран на: 13 Фев 2005 Мнения: 194 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 20:17 Заглавие: |
|
|
Колега извинявай ама това го гледах преди да пусна темата.
Трябва ми инфо за оптрона и транзистора които управлява оптрона това DVD. Като части или схема. _________________ Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 20:50 Заглавие: |
|
|
Без да мога да използвам същото обръщение (защото принципно не съм такъв) и след като на поста ти нямаше никакъв отговор за 8 часа явно не съм разбрал, че търсиш точните елементи за определени позиционни номера на твоята платка във въпросното устройство.
И че типовото приложение на чипа не може да ти е от полза след като вече си го бил гледал.
При използване като ключова дума името на чипа в Гугъл примерно могат да се видят и други конкретни реализации, но коя е твоята и дали я има само един господ знае.
Модела на DVD-то при тази и подобни марки по никакъв начин не гарантира, че захранващия модул във всички е един и същ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 6:56 Заглавие: |
|
|
Това което ти се струва транзистор е TL431, а оптрона е ..817
Дано съм те ориентирал, но не е зле да смениш и VIPer - а _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ggg3 Опитен потребител

Регистриран на: 23 Ное 2007 Мнения: 782 Местожителство: с.Дончево
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 13:01 Заглавие: |
|
|
| Виж да няма пробив към вторичната страна на захранването,щом оптрона е цъфнал...Разкачи конектора и измери съпротивлението на захр. напрежения към маса/ 5,12 волта и каквито са там.../--->в посока към цифровия блок.Ако някъде има "твърдо късо"...лошо/можи би/! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Пон Окт 20, 2008 10:53 Заглавие: |
|
|
| Дай една снимка на захранването! Толкова много съм ги събрал, че за символична сума мога да ти изпратя работещо! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|