| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
w1s2s3 Нов потребител

Регистриран на: 18 Окт 2008 Мнения: 18
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 20:28 Заглавие: звуков усилвател |
|
|
така купих си усилвател за звук за две колони стерео но се затруднявам с това ка да го свържа :
1 има output на 2 места съответно +- +- това ок там вързвам двете колони
2 има място за захранване и това ясно там връзвам трансформатор
3 проблема възниква когато се опитам да свържа източника на звук пише на две меата input +- +- а на жака са 3 крачета какво да направя ако някои помогне ще съм бладодарен много |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 20:39 Заглавие: |
|
|
Три крачета са защото е симетричен вход.Ако напишеш марката и модела ще стане ясно как да вържеш асиметричен изход към симетричен вход.Има разлика в "западния" и "съветския "стандарти. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
w1s2s3 Нов потребител

Регистриран на: 18 Окт 2008 Мнения: 18
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 21:28 Заглавие: |
|
|
KIA6210AH
Описание: =TA8210,KA22103,AMPL.2x20W/4om
http://pasatbg.com/ това е сайта на фирмата производител |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 22:37 Заглавие: |
|
|
Едва ли е симетричен. По-скоро е обикновен стерео жак.
Свържи двата минуса към масата на жака, а плюсовете - към активните изводи на жака. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 22:46 Заглавие: Re: звуков усилвател |
|
|
| w1s2s3 написа: | | 2 има място за захранване и това ясно там връзвам трансформатор |
Ако има плюс и минус недей да свързваш трансформатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
w1s2s3 Нов потребител

Регистриран на: 18 Окт 2008 Мнения: 18
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 9:05 Заглавие: Re: звуков усилвател |
|
|
| а какво да свържа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 9:28 Заглавие: |
|
|
Със сигурност не е козата.
Изправител
със съответните параметри на напрежение и изходен ток. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 14:32 Заглавие: |
|
|
В изхода минусите недей да ги свързваш със захранващия минус тъй като чипа е с мостов изход.. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 18:51 Заглавие: Re: звуков усилвател |
|
|
| w1s2s3 написа: | | а какво да свържа |
И четене иска,и четене.Иначе само така с писане по форумите не става.Иска и знаене поне на елементарни неща от електротехниката.Не че не става-ама има и голяма вероятност да стане гаф и да се разнесе тънка струйка дим...
И между другото-в българския език изреченията започват с главна буква и завършват с препинателен знак.Всякакви подобни писания,като досегашните ти-цял пост в едно изречение без начало и без край,без препинателни знаци и прочие директно ще ги трия. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|