| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kiril.dobrev Нов потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2008 Мнения: 43
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 19:23 Заглавие: Въпрос относно зарядно устройство за автомобилен акумулатор |
|
|
| Искам да използвам форума да попитам колегите за следното .Една кола Хонда стои дълго време в годината неизползваема и се налага да се припалва от време на време за да може акумулатора да се зарежда . Въпроса ми към колегите е следния има ли някакво устройство което да се продава в магазинната мрежа което да се включи в акумулатора и да го дозарежда като автоматично го изключва контролира и поддържа винаги в готовност за експлоатация.Как се казва и в кои магазини човек може да го намери .Признавам си питам защото съм много на вие с автомобилните проблеми и дори нямам книжка .Аз го асоциирам като нещо подобно на GSM зарядните устройства собственика на колата живее зад океана и казва че там имало такива устройства не е проблем да изпрати но то трябва тук да се преработи за 220в . Тя става много дълга . Няма проблем ако някой има идея или е правил такова нещо при невъзможност да се намери да се направи въпреки че по предпочитам да е готово . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Окт 18, 2008 19:27 Заглавие: |
|
|
Ами влез в някой магазин за авточасти и питай.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 0:37 Заглавие: |
|
|
От такова припалване не може сериозно да се зареди акумулаторът! А той се разрежда непрекъснато. Ако отидете с колата на 200-300км, тогава-да! Зарядни има всякакви, но проверките на напрежението и на гъстотата на електролита зарядното у-во не може да ги направи. А те са много важни. Трябва Вие да ги следите! Не би трябвало акумулаторът да се зарежда наизуст! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 0:41 Заглавие: |
|
|
Руско зарядно устройство "Кедър" ще свърши идеална работа в случая. За съжаление не знам къде би могло да се намери в продажба.
По добрия вариянт е някой да изработи зарядно по задание. _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 19, 2008 6:09 Заглавие: |
|
|
| Постоянно подзареждане със 50-100 мА също би могло да поддържа акумулатора ,без опасност от повреда ,така мисля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kiril.dobrev Нов потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2008 Мнения: 43
|
Пуснато на: Пон Окт 20, 2008 19:28 Заглавие: Зарядно устройство за акумулатор |
|
|
| Днес посетих един магазин в Пловдив Baumaks но там такова нещо не са чували на мен ми допада тази идея за зареждането с малкия ток Един стабилизиран токоизправител със едно горе долу 30 ома съпротивление изправителя на 13в днес измерих на две коли колко е напрежението след 50 км пробег веднага след спирането беше 13в аз мисля че заредена клетка дава малко повече но изправителя може да се регулира по желание . Слушал съм че е също хубаво и да се разрежда тоест да се прави цикълзаряд разряд това с два три брояча спокойно ставада прави този цикъл . Но проблема е че аз ще го направя всичко по електрониката ама като опре до кутия и външен дизаин ми призлява ,Затова искам ако има нещо готово да с купя правенето само в краен случай |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Окт 20, 2008 19:49 Заглавие: |
|
|
| Нарича се "ПУЛСАР" и е производство на "ИНКОМС" но по магазините не съм срещал. На времето бяхме екипирали агрегатите на всички селски централи на БТК с такива устройства. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 20, 2008 22:33 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Но проблема е че аз ще го направя всичко по електрониката ама като опре до кутия и външен дизаин ми призлява |
Е какво толкова дизайн на зарядно -аз ползвам стари кутии от компютърни захранвания -компактни и здрави ,какво пък толкоз !
Ето и една схемичка с прословутата 317 :
  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|