| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Окт 22, 2008 11:17 Заглавие: |
|
|
| Ако няма забележки по захранване ,картина,.........а се чува този шум защо не видиш магнитопровода на трафа,щом ту се чува ту не. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nia Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2008 Мнения: 238 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Сря Окт 22, 2008 11:33 Заглавие: |
|
|
(имало е случаи когато шума изчезвал и всичко си тръгвало нормално). <<<<
Пак ли да мятаме боб,когато има шум(цвърчене) кое не е нормално.Бодни му антената и кажи ,как е картината и дали я зъби(къдри). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 22, 2008 11:39 Заглавие: |
|
|
И една лека добавка -сменихте ли големия електролит в горещата част на захранването.Импулсния траф свалихте ли го да видите дали не се разлепил магнитопровода . _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 22, 2008 11:45 Заглавие: |
|
|
Той освен че може да се е разлепил трафовете на тая фирма имат и склонноста да дефектират.Срещал съм такива дефектирали и на EURO-1 шаситата и на ALPHA-1 и 2 шаситата...Както просто "пеещи",така и горящи чипа.На тоа шаси специално не съм,ама не е късно...
Явно окъсяват между навивки. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venc_i Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2004 Мнения: 213 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Окт 22, 2008 11:54 Заглавие: |
|
|
Сменени са и двата С., но проблема май не се оформя в ИЗ.
но и аз съм се подлъгал /съжелявам за което,гадали сме май/.
картина и осветеност изчезвали при поява на шума и бръмченето.
А когато ги няма всичко си е било нормално.
И още нещо при поява на шум ТВ-то ядяло тупаник и се оправяло.
и ще излезе май слаба спойка някъде.
Отново моля за извинение че съм ви замоткал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 22, 2008 12:01 Заглавие: |
|
|
Не пречи да се провери импулсния траф.Кварца също. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarvulan Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 291 Местожителство: pazardjik
|
Пуснато на: Пет Окт 24, 2008 9:23 Заглавие: |
|
|
Май малко късно се включвам по темата,но не е завършена.Вероятно и високото отпада като се появи "цвърченето" и работата отива на лоша спойка на драйверния трансформатор или на дефектиращ драйверен транзистор. _________________ -----------------------------------------------------------
Всичко което не е китайско е менте !
----------------------------------------------------------- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|