| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 14:06 Заглавие: NOVA NTV 2043 MRT от дежурен режим не може да се стартира |
|
|
При измерване с тестер транзистора ( 2sd1554) дава данни че е изправен , но в работен режим блокира - странно но факт.
преди ми се е случвало в Електроните с КТ940 в блок за цветност,
измерваш редовен поставяш не работи - сменям с нов и о.к. _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 14:10 Заглавие: |
|
|
В Е380 е редовно явление това което описваш.
Смени си електролитите в захранването и тангенсовия кондензатор.
Иначе вероятността пак да се сгърне тразнистора е голяма.
Нали захранването е стандартно-това на схемите на Коцев? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 14:15 Заглавие: |
|
|
| А колко въпроса щяха да отпаднат, ако в с самото начало беше даден пълен състав и описание като за тв-китаец... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 14:15 Заглавие: NOVA NTV 2043 MRT от дежурен режим не може да се стартира |
|
|
Да това е захранването . Винаги сменям електролитите защото са пълни с изненади. _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 14:37 Заглавие: Re: NOVA NTV 2043 MRT схема |
|
|
| Веско Хаджийски написа: | от дежурен режим не може да се стартира.
имам В+ 139 волта и 17.5 друго напрежение .
При стартиране от мрежовият ключ( комбиниран и за stan by )., напрежението на колектора на крайния транзистор става 113 волта |
Това преди или след смяната на кондензаторите в топлата страна е мерено?Щото ако е преди-имаш още проблеми... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 16:31 Заглавие: NOVA NTV 2043 MRT от дежурен режим не може да се стартира |
|
|
тези стойности напреженията са, след смяната на кондензатрите.
При този тип захранване винаги започвам със смяна та им.
По принцип най вече се получават завишени напрежения , най вече от кондензатора (47 микро) в базата на ключовия транзистор _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 16:46 Заглавие: |
|
|
139V на стендбай са много.
По принцип това захранване вдига ли над 126-128В(максимум ги слагам) на стендбай има проблем.
Освен електролитите (от които много хляб сме яли)-това захранване завишава и по други причини-примерно ценери.Аз бих го захапал това захранване без да го пускам докато не почне в дежурен режим да докарва 126-128В.
Ти си знаеш,но в противен случай рискуваш да се върне пак рекламация. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Окт 31, 2008 18:38 Заглавие: NOVA NTV 2043 MRT от дежурен режим не може да се стартира |
|
|
Съгласен със казаното от колегата Божилов , но днес всички си отиват по родните места и си отнесоха апаратчето и нямам възможност за повече проверки
Ако ми го донесат пак , ще се върна със същото заглавие . Обещавам. _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|