| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 21, 2005 18:41 Заглавие: BЕKO 14 - проблем |
|
|
| Здравейте Колеги имам следният проблем ТВ BЕKO модел КК14Т61TXS шаси 12.6 върху образа излизат едни моарета като леко искрене при други апарати съм го срещал при по слаб сигнал но при BЕKOто като откача размагнитването изчезват - сменях размагнитвачката и бубин около киното но няма ефект - някой да се е сблъсквал с такъв проблем - благодаря предварително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Фев 21, 2005 20:59 Заглавие: |
|
|
| колега провери масата на кинескопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Фев 21, 2005 21:26 Заглавие: |
|
|
Същия проблем го имах и аз но какво ли не извъртях тои си оставаше даже сменях и мпулсни трафове и пак нищо Но накрая ми гръмна захранването и когато смених 6N60 и TDA 16864 проблема изчезна  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
top serviz Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 154 Местожителство: St.Zagora
|
Пуснато на: Пон Фев 21, 2005 22:27 Заглавие: |
|
|
| Пробвай да смениш дъмпа и ако пак е същото може да махнеш кондезаторите които са между 2 крак на NN5198K и маса и 51крак и маса. Ако нямаш дъмп -виж си пощата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
тодо-р Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2005 Мнения: 311 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Вто Фев 22, 2005 10:36 Заглавие: |
|
|
имах такъв проблем.оказа се ключовия транзистор на захранването.ако кинескопа е украински IRIKO се прави доработка: масата от тунера към кинескопа се маха а тая която е от платката на кинескопа към шасито се премества под тхо-то.иначе заминава хромата. _________________ Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Фев 22, 2005 11:00 Заглавие: re |
|
|
Да не би да ти хвърля смущение от захранването (първичната намотка) през моста и през бобината за размагнитване?Някой филтриращ конденз? _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 22, 2005 18:22 Заглавие: |
|
|
| Колеги здравейте днес му вързах едно турско захранване и възбуждането изчезна утре ще сменя схемата на захранването да видя какво ще се получи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Фев 22, 2005 20:24 Заглавие: |
|
|
| тодо-р написа: | | имах такъв проблем.оказа се ключовия транзистор на захранването.ако кинескопа е украински IRIKO се прави доработка: масата от тунера към кинескопа се маха а тая която е от платката на кинескопа към шасито се премества под тхо-то.иначе заминава хромата. | Тодоре как и да ги кръстосваш масите и каквито и доработки да правиш хромата пак си заминава докато не смениш кинескопа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
тодо-р Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2005 Мнения: 311 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Сря Фев 23, 2005 6:50 Заглавие: |
|
|
Фишев,така поискаха от К&К сервиз.на колкото сме го направили не сме имали проблем с хромата. _________________ Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Фев 23, 2005 22:43 Заглавие: |
|
|
| тодо-р написа: | | Фишев,така поискаха от К&К сервиз.на колкото сме го направили не сме имали проблем с хромата. |
Не сте имали проблеми повече защото кинескопите преискряват само през първите 40-50 часа работа. После се стабилизират. Масите не играят никаква роля. Дали ще са разменени или не - все е тая. Като поработи TV-то няколко дни и после няма проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|