| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Ное 13, 2008 12:33 Заглавие: |
|
|
навий няколко намотки на тхо-то допълнително за отоплението за да разделиш галванично
изпробвано е,и решава проблема  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
veselin_63 Активен потребител


Регистриран на: 11 Май 2008 Мнения: 74 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Чет Ное 13, 2008 15:58 Заглавие: NEO TV2142TX проблем |
|
|
| Благодаря.Колко навивки.какво сечение проводник и каде точно на ТХО??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Ное 13, 2008 18:07 Заглавие: |
|
|
3 навивки върху ферита на ТХО .После може да им клепнеш някакъв силикон да не шават много. Последователно един резистор 1 ом например.Сечението на проводника около 0.5 мм изолиран На платката на киното обрязваш масата от извода за отопление  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
veselin_63 Активен потребител


Регистриран на: 11 Май 2008 Мнения: 74 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Чет Ное 13, 2008 23:24 Заглавие: NEO TV2142TX проблем |
|
|
| Благодаря на всички.Доволен съм... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 8:48 Заглавие: |
|
|
Преди благодарностите се поразрови във форума и намери темите в които се обсъжда какво трябва да е отоплението като стойност и как се мери.
Това за да си сигурен, че няма да се видиш в скоро време със същия клиент/телевизор по повод кинескопа му (пак но с друга диагноза). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 14:31 Заглавие: |
|
|
Когато нямате осцилоскоп под ръка, а искате да измерите амплитудата на отоплението на кинескопа може да постъпите така:
изправяте импулсите с един бърз диод към кондензатор 1μF/50V, измерват се около 19 волта. След това обръщате полярността на диода и кондензатора и очаквано измервате около 3 волта. Сумата на тия две напрежения представлява (с достатъчна точност) 22Vp-p |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
veselin_63 Активен потребител


Регистриран на: 11 Май 2008 Мнения: 74 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 16:53 Заглавие: NEO TV2142TX проблем |
|
|
| Направих всичко както написа SACHO и всичко изглежда доста добре.Не вярвам да има голяма разлика в напрежението на захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|