| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Чет Ное 13, 2008 15:44 Заглавие: |
|
|
От работещ телевизор неработещ ли ще става? От първото пипане прецака захранването, на второто май ще купуваш процесор. Ако телевизорът си е твой и парите за него също са, но ако е клиентски жална му майка от такива "колеги". _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vazlom Нов потребител


Регистриран на: 09 Юли 2008 Мнения: 49
|
Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 8:40 Заглавие: |
|
|
| А мога ли да сложа вместо 2SD5023 - BU508A |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 11:44 Заглавие: |
|
|
| можеш да сложиш 2sd1651 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vazlom Нов потребител


Регистриран на: 09 Юли 2008 Мнения: 49
|
Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 17:08 Заглавие: |
|
|
| Няма на магазина нито заместител точен пак ми дават BU с диод - 2sd 1351 май е без диод? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 18:22 Заглавие: |
|
|
| vazlom написа: | | - 2sd 1351 май е без диод? |
и е 30волтов
BU2508a ,BU508A пак ще свърши работа и с диод да е пак ще работи. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Ное 15, 2008 0:01 Заглавие: |
|
|
| vazlom написа: | | Понеже имах BU508 го сложих не тръгна. Видях че на платката изводите на тр. са означени като G D S .И сега не знам кое е вярно . |
Сигурен ли си в това? Че тези три букви касаят точно тоя транзистор?
Щото хоризонталното отклонение се прави по принцип с биполярни транзистори (или поне аз така съм виждал), BU508 е биполярен, моделите които колегите ти казват също са биполярни... А означения Gate, Drain и Source за изводите на биполярен са - хм - крайно обезпокоителни! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Ное 15, 2008 10:17 Заглавие: |
|
|
"При проверка на +в изгорих тр. на захранването"-нали правим захранването.Там е много вероятно транзистора наистина да е полеви.Не съм гледал схемата. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Съб Ное 15, 2008 10:36 Заглавие: |
|
|
Аз се чудя какво още дъвчем. Или да пращам темата в говорилнята.
Питащият е дал схема, за която твърди | vazlom написа: | | Това е схемата вярна е с телевизора. |
Толкова ли не може да види какво пише на транзистора и да сложи същото. Та дори и да го покаже в някой магазин като дядо от село. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vazlom Нов потребител


Регистриран на: 09 Юли 2008 Мнения: 49
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 8:59 Заглавие: |
|
|
| Готово . Телевизора тръгна с BU 508A няма да го бъркам повече.Обърках се с транзистора защото на платката вместо E B C беше означено S G D.Благодаря на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|