| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Чет Ное 20, 2008 22:31 Заглавие: TV NEO TV-2166 звука пращи |
|
|
| Колеги става въпрос за неотата с stv2246.Името на шасито не го виждам но всички модели с това шаси имат този проблем със звука най-вече на 6.5Mhz.Среща се при 1499,2151 и др.Пращенето се проявява най-много на 6.5mhz но от време на време го има и на други канали с 5.5mhz.Пращенето наподобява недобре наместен канал.Темата е обсъждана преди време и от други колеги но не беше намерено мисля че решение на този мисля че заводски дефект на тези шасита.След доста екперименти стигнах до извода че нивото на сигнала след тунера преди пав-филтъра е ниско и за това идва това пръщене .Митачи беше дал идея за евентуално еднотранзисторно стъпало между тунера и филтъра.Пробвах различни варианти но може би стъпалото трябва да е с честотна корекция ,де да знам но не се вдигна нивото.Та въпроса ми е някой стигнал ли е до някакво оптимално схемно решение за проблема със звука при тези шасита.Да добавя само че доста хора си ги гледат така от нови още без да знаят че това е проблем на телевизора и са ги носили когато стане друг дефект но затова не са споменавали |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Ное 21, 2008 9:12 Заглавие: |
|
|
По идея на колегите от Велико Търново, че проблема идва от това захранване, реших да го направя както е в шаси АК30. Ефекта беше поразителен.
Увеличить фото »» _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Пет Ное 21, 2008 22:34 Заглавие: |
|
|
| Колега ако тази промяна решава проблема наистина ,заслужаваш награда !Още утре ще го пробвам и ще пиша!Аз имам едно предложение към модовете ама не знам дали ще ме приемат на сериозно!За пример взимам сайта телемастер на който има награда за техници открили специфични и труднооткриваеми повреди и решаването им като в този случай.Не знам на къкъв период се дава но тука може да е на 6 месеца като стимул за техниците.Модовете ще измислят схема за гласуване.Примерно ще се направи членски внос за форума от левче на месец за всеки потребител и после ще се дава някаква сума на победителя като награда за цялостен принос към ремонтите на тв-тата.Какво ще кажете за идеята |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Ное 21, 2008 22:46 Заглавие: |
|
|
Не е лоша идеята, но да има лимит за брой награди получавани от един човек, че иначе Митака ще е като абониран  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Пет Ное 21, 2008 23:02 Заглавие: |
|
|
Точно той е човека който първи заслужава награда!Не само за тази тема но и за многото предишни в които е давал безценни съвети ,пък като му ражда главата открития що и да не го абонираме То може да има и утешителни 2 и трето място ,и да не са пари може предметни награди. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Ное 22, 2008 9:28 Заглавие: |
|
|
Гошо ,предложението е добро но аз и сега мога да ти кажа кои са хората които наистина знаят и помагат.Броят се на пръстите на едната ръка.Давайте да ги награждаваме и това е.... _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Съб Ное 22, 2008 16:52 Заглавие: |
|
|
| Ми то модераторите трябва да го направят това нещо .Аз също съм откривал уникални решения на даден проблем но не е ставало въпрос за това.Секретъи ремонта на телемастера е събран точно по този начин !Аз само давам идеята вие я развийте |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Ное 22, 2008 17:02 Заглавие: |
|
|
| То за награда и....... няма да стане ,ама ти по -добре кажи,пробва ли го по този начин и получи ли се нещо! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Съб Ное 22, 2008 17:14 Заглавие: |
|
|
| Неска при отварянето чакаха хора с телевизори и нямаше време да експериментирам .Утре не работя ,но за понеделник обещавам да пробвам ако ще да е и през обедната почивка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Ное 22, 2008 18:41 Заглавие: |
|
|
| гошо написа: | | .... обедната почивка | Какви са тия отживелици бе  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|