| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 10:16 Заглавие: Teletech CTV 2155 TX SI - вертикална черта - РЕШЕНО |
|
|
Шаси 11AK30A11,ST92195C3B1,STV3348H.Вертикална черта,има звук.
Последната промяна е направена от Technician на Пет Ное 28, 2008 12:35; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 10:25 Заглавие: |
|
|
качи снимка,че иначе си написал върховна глупост  _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 10:34 Заглавие: |
|
|
| Да объкрах се исках да кажа че си има високо и звук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 10:48 Заглавие: |
|
|
черта по вертикала или по хоризонтала на екрана? _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 11:03 Заглавие: |
|
|
| колега чертата е вертикална не е хоризонтална,ако беше хоризонтална щях да се ровя във вертикалната. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
KrasiSavov Опитен потребител

Регистриран на: 21 Авг 2007 Мнения: 139
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 11:07 Заглавие: |
|
|
| Провери си веригата между колектора на транзистора за ХО и маса, като минеш през ХОБ ,кондензатора и индуктивността.Разбира се може да има и още елементи в зависимост от модела TV.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 15:35 Заглавие: |
|
|
| оказа се един кондензатор C-627 беше надут но има и друг проблем на схемата го пише 430nf/250v сложих такъв и след 10 секунди гръмна C-628,пробвах и с други стойности и пак същия резултат,незнам дали схемата е 1 към 1,та питането ми е каква точно стойност е C-627. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 15:48 Заглавие: |
|
|
диода,двете съпротивления,бобината-провери ли ги?замени ли ги?
С627=430nF/250V _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 16:10 Заглавие: |
|
|
| диода и бобината са здрави,обаче съпротивлението е едно не са две,на мерене ми показва 3,9 килоома,затова ме притеснява схемата дали е 1към 1.като му сменя C-627 си разпъва растера но след 10 тина секунди гърми C-628 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|