| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 21:03 Заглавие: |
|
|
Д605= BY228: D606=UF5407. Паралелно на Д606 има ли и
Д652=BYV99? Смени напаво С622=12нф/630в, С621=12нф/1,6кв.
С648 ми се стува ,че няма отношение, но смени и него/3,3мкф/160в/.
WY228 -- виж от старо шаси. Постави и Д652-за проба .
И все пак можеш ли да си държиш пръста на в/у диодите 20-40 сек? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 21:06 Заглавие: |
|
|
| stoianow написа: | Сега вярно е, че има много ментаци и примерно цената на HER307-15ст. Това възможно ли е?  |
Ами възможно е... Гледам че в Комет е 10 ст. в единични бройки. Те по принцип продават менте само ако не знаят че е менте
Според мен трябва да продължиш да го мъчиш докато не откриеш защо диода грее, иначе пак ще се върне ТВ-то. Не е нормално дампера да разсейва толкоз много мощност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 21:30 Заглавие: |
|
|
Аз бих си поиграл малко и със стойността на C621, гледайки на скопа какво се случва.
Абе наистина ли има 'печатна' грешка в схемата и тоя 605 е маркиран като BY22B, вместо BY228, или аз гледам кривата схема?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 21:51 Заглавие: |
|
|
| Виж ,,В-то преди номера...8-ца е... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 11:22 Заглавие: Re: Teletech CTV2915RF шаси: 11AK37-11 |
|
|
| stoianow написа: | | кава е причината да грее този диод? | Качи да видим как са двете осцилограми в средната точка на диодния модулатор: едната 20µs/дел - да се вижда ясно редовия импулс и другата 5ms/дел - да се вижда ясно параболата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 11:26 Заглавие: |
|
|
| Не няма диод D652 то дори и място не са оставили. Стойностите който са поставени преди мен са С622-18н С621-12н и диод Д605- HER307. Смених елементите както са по схема и Д605 грее около 45градуса. За около 2 часа работа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 14:12 Заглавие: |
|
|
| stoianow написа: | | Смених елементите както са по схема и Д605 грее около 45градуса |
Ъъъ, ами то 45 не е греене, а си е нормален работен режим аз бях останал с впечатлението, че грее примерно до 80 - или въобще някаква такава стойност, при която ти е трудно да си държиш пръста на него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 18:11 Заглавие: |
|
|
Това е след смяната на кондензаторите които казахте C621 C622 C648 и със свален диод от шаси D605. Това ще му е.
Благодаря на всички отзовали се. Пожелавам приятна работа и успех  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|