| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 14:08 Заглавие: Занижено напрежение на B+ на LG GF-21E20 |
|
|
| Телевизора със състав процесор LG8634-16C,видеоTDA8362B S7 шаси MC-64A дойде с занижено напрежение ва В+ 57 волта,откачам крайния транзистор и през лампа напрежението става 135 волта което не е нормално замен.Смених в захранването STR-S5707 и оптрона няма ефект.Едно ме учуди закачих крайния транзистор и съм забравил лампата вързано към него и телевизора заработи само че напрежението беше от порядъка на 90-95 волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 14:09 Заглавие: |
|
|
Електролит в студената част - вероятно тоя дето филтрира въпросното +В
 _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 14:21 Заглавие: |
|
|
Аз бих сменил и C824. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 15:50 Заглавие: |
|
|
| Кондензаторите са сменени но е пак така,сега го пуснах с лампата екрана светна откачих лампата и всичко си върви но кагато го изключа от контакта после неможе да се запусне закачам му лампа тръгва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 16:38 Заглавие: |
|
|
| Сигурно има +300в, а електролита /на 400 в/ си сменил.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 17:01 Заглавие: |
|
|
| Колегата предложи C824 не писа конкретно за него, а той е основен проблем на тези шасита. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 0:24 Заглавие: |
|
|
Виж кондензаторите на ниските напрежения 15-20V в захранването. Миналата есен имах подобен случай, но на JVC. Тогава това ми го подсказа колегата Станоев. Освен това там на стендбай +В беше 82V, а иначе си е 115V. Да не би и тук да е така? Тоест с 57V да си в стендбай? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 9:03 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | Аз бих сменил и C824. |
И още някой друг кондензатор и телевизора вече работи.Мерси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 21:10 Заглавие: |
|
|
| И основното е = на 4.7 мкф/50в ???? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|