| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 17:11 Заглавие: Sony KV21T5R (FE1) с 5 мигания и тъмен екран? |
|
|
| Да си играя ли с него или е поредния мъртвец? При вдигане на скреена кинескопа се осветява в синьо и се виждат линиите на обратния ход? Ако е CRT има ли вариант да се "закрепи" някак си? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 17:20 Заглавие: |
|
|
Вдигни отоплението на 9V, от външен източник, и виж накъде отиват нещата. Ако се окаже кинескоп, JET от Пазарджик търси процесор за тоя модел. Може да е изгодно и за двете страни? _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 17:24 Заглавие: |
|
|
OK, веднага пробвам...
...
Пробвах - без промяна. Замерих и напреженията които идват към платката на кинескопа - има и 200 и 9В, на RGB - 0В. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 20:28 Заглавие: |
|
|
| виж около 21крак на CXA2060 как стоят нещата,имаше едно ценерче което укъсява |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 21:13 Заглавие: |
|
|
Това 0V. на RGB измерено с уред, нищо не ми говори. Приятели, научете се да гледате нещата с осцилоскоп! (добър де). Мултицета е за проверка на преходи на полупроводници, мерене на съпротивления и напрежение. Когато свикнете, ще разберете колко са лесни нещата. Няма да сменявате кондезатори на поразия, няма да имате проблем, че новия кондезатор дет са Ви продали -не става за нищо. Губите много време за глупости. Опитайте да гледате какво става.
И сложи празна памет за проба. На това шаси , може да се окаже от паметта. Да не търсим "под вола-теле" _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 22:09 Заглавие: |
|
|
| Много си прав Мите. Но за да "гледаш" трябва да знаеш какво виждаш, и да мислиш, да мислиш, да мислиш.....(не визирам никой от пишещите). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 11:30 Заглавие: |
|
|
| OK, пробвах и с празна памет - без промяна. На 21-крак ценера е здрав, на 22,23,24 (RGB) на 2060 никакви импулси гледано с осцилоскоп. Предполагам че като започне да дава тази грешка с 5-те мигания спира всичко на RGB изводите, затова написах 0В. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 14:13 Заглавие: |
|
|
| RGB-то спира, но ТХО-то работи. Напрежението на трите катода не е ли 200V? Виж какво става веднага след включването. После може да ги светнеш поотделно и да видиш как е емисията. При повреда на видеоусилвател също мига 5 пъти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 16:09 Заглавие: |
|
|
| Напрежението на 3-те катода си е 200В, пробвах да ги светна като подам напрежение на базите на драйверните транзистори на платката на кинескопа - зелен и син излязоха, червен - не. Пробвах с 2к директно от катодите на цокъла червения пак не излезе. Май май си е отишло кинескопчето или? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 16:40 Заглавие: |
|
|
Щом е така червената пушка е заминала  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|