| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dobrix Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2005 Мнения: 56 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 20:37 Заглавие: |
|
|
Ох, мале...
Iзл.ж.=8,45/(0,022/((0,05^2)*pi))=2,8A |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 22:10 Заглавие: |
|
|
Да грешката е моя ,сечението трябваше да е в знаменател ,а аз го бях турил в числителя
Друг е въпроса ,че при това сечение на златната нишка и този ток май му е множко ,излиза към 350А/мм2 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrix Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2005 Мнения: 56 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 13:22 Заглавие: |
|
|
Да, така е. Около 25W трябва да разсейва тази жичка на всеки метър от дължината си. Асистентът/доцентът да го духа... проводника, де, за да го охлажда. Може, за по-коректно условие, интензитетът на полето да се намали напр. 25 пъти, а диаметърът да се увеличи 5 пъти, за да не се измени токът и да не се повлияе на решението на задачката.
Отклонихме се от темата... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MorningEnergy Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008 Мнения: 132
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 20:25 Заглавие: |
|
|
| Някой може ли да ми даде линк където е обяснено как се решават подобни задачи (с падове на напрежение), че аз намерих само законите на Кирхов. Аз си ги знам, но явно не мога да "боравя" с тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 23:54 Заглавие: |
|
|
| Ми падовете ги обяснява Ом. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MorningEnergy Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008 Мнения: 132
|
Пуснато на: Пон Дек 01, 2008 0:10 Заглавие: |
|
|
Стигнах до тук:
Как да си сметна колко ток минава през всеки клон на веригата?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
the_bull Опитен потребител

Регистриран на: 31 Май 2007 Мнения: 660 Местожителство: Монтана(Студент в Русе)
|
Пуснато на: Пон Дек 01, 2008 1:22 Заглавие: |
|
|
Потърси метод с възловите потенциали за твоя случай мисля ще е най удачно за решаването на задачата. Този ток 2,8А който влиза ако от 2-те страни излиза, които са към резистора със стойност 1 ом и 2 ома може да ти напиша съкратената формула по която може да ги сметнеш.Ако означим резистора горе с R1 а долу с R2 и съответно токовете през тях I1 и I2 а тока общия I може да се запише следното:
I1=I(R2/R1+R2) а за I2=I(R1/R1+R2)
Потърси някой учебник по Теоритична електротехника или ръководство за семинарни упражнения там има методите за решаване. _________________ Постулат на Хорнер за петте удара:
"Опитът е право пропорционален на потрошеното оборудване." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MorningEnergy Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008 Мнения: 132
|
Пуснато на: Пон Дек 01, 2008 21:43 Заглавие: |
|
|
| Aми аз трябва да сметна колко е Rx ако през съпротивлението което е в центъра (което е 2ома) минава 1/2А ток. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 01, 2008 22:49 Заглавие: |
|
|
| Далеч си от истината ,я пробвай пак ,тази крушка за 1 или за 2 волта е ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MorningEnergy Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008 Мнения: 132
|
Пуснато на: Пон Дек 01, 2008 23:22 Заглавие: |
|
|
2V
Нещо не ще да ми излезе системата по пътвия закон на Кирхов.
Някой може ли да помогне с подробности
Едит:
Излезе ми, че съпротивлението трябва да е равно на 7 ома, което не ми се струва, че може да е верен отговор  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|