| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Дек 02, 2008 22:26 Заглавие: |
|
|
Не са проблем, не се коси. Само че! Сменявам и трите транзистора с BF459 или нещо от сорта, и ги оставям на максимално дълги крачета. Регулирам ускоряващото напрежение, до максимума, в който няма да се вижда обратния ход на лъчите. Така по малко загряват. И разчитам, че няма да има в близките месеци друг проблем, за да не го правя безплатно.  _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Вто Дек 02, 2008 22:42 Заглавие: |
|
|
Колко сек. се виждат ? Вертик. размер нормален ли е?
На какво разтояние са от горния ръб на кинескопа?
Май не са проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Вто Дек 02, 2008 23:07 Заглавие: |
|
|
сега изчезнаха. Телевира работи извесно време после пак става червеникава картината презапоявам отзаде платката на кинескопа и се оправя след извесно време пка става червен и така няколко пъти до сега. Ще взема ги сменя тея транзистори. мн гадно изпълнение на платката по някои елементи нелепне тинола мн добре. _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Дек 02, 2008 23:50 Заглавие: |
|
|
Ако транзисторите са BF420 или 422 смени ги и трите, аз слагам същите и изкарват година -две . А сериозно ако искаш да нямаш проблеми сложи по-мощни както е писал mitachi. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Сря Дек 03, 2008 0:12 Заглавие: |
|
|
Сложих му
2SC2688
Такива намерих у дома за сега работи.
Благодаря на всички за помоща. Изанимавката с моите тъпи въпроси  _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Сря Дек 03, 2008 21:55 Заглавие: |
|
|
| Наскоро имах проблем с видеоусилвател но на телевизор ELITE . Изгубваше ту един ту друг цвят.Мъчих се 3 дена. Проблема беше от сложения парафин по платката (не ми е ясно защо го слагат). При загряване се разтопява и елементите не контактуват добре. Наложи се да разпоя всичко и да почиствам добре. Накрая се оправи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Сря Дек 03, 2008 23:28 Заглавие: |
|
|
Телевизора за сега е пушка проблема с цветовете се оказа в тея транзисточета. Като сложих по мощните и се оправи. _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|