 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Дек 05, 2008 1:11 Заглавие: |
|
|
За контраста съм пускал тема-дефектна TVK-30. Увеличава се до някакво положение, а оттам нататък се срива, въпреки че регулаторът е на максимум. А подгъването отгоре ми се е случвало от лоши спойки на куплунга на ВО. Но на основната платка, а не на ВО платката. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Дек 05, 2008 9:14 Заглавие: |
|
|
| аз пък мисля,че ELP не е вчерашен та да не види лошите спойки |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пет Дек 05, 2008 10:41 Заглавие: |
|
|
off
Който прави тв. В.Т. задължително трябва да прегледа цялостно шасито и модулите за лоши спойки. Преди всичко конекторите към: отделните модули (и на самите модули), ХОБ и ВОБ, потенциометрите за настройка + читава каскада =100г. служба (до кинескоп)
Да добавя: За Търново 84 с блок RGB с xxA660 и xxx232 на някои тв. канали във всички диапазони се получава някакво възбуждане, което се изразява в по-тъмна, по-светла неестествена картина, лоша или понякога липса на обща синхронизация. Това напълно се оправя с добавката на два кондензатора по около 47pF в преходите база-колектор на V8, V9 в RGB-блока! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 05, 2008 15:07 Заглавие: |
|
|
| Извинявам се ,че не писах нищо ,но ми беше паднало едно 11ak19 със две повреди естествено -краен за ХО и TDA8844 та днеска го махнах и нямах време за Търновото ,понеделник живот и здраве ще го прегледам внимателно ,сигурно нещо съм изтървал имам и една торба с резервни модули ,ще ги пробвам. Благодаря на всички и се извинявам ,че ви мътих главите с това старо нашенско творение ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Jet Опитен потребител

Регистриран на: 29 Ное 2006 Мнения: 689
|
Пуснато на: Съб Дек 06, 2008 15:51 Заглавие: |
|
|
ELP, във В.Т. -тата на видеоусилвателите (не съм сигурен на кои модели, но на повечено от моделите с дървените кутии), когато шасито е изправено на най-долното колче има един нискоомен резистор към маса, който резистор при прекъсване дава слаб или изобщо липса на контраст.
Провери си също програматора и най-вече извода с надпис П (надписите са на самия програматор), и по-конкретно там има един резистор около 2 килоома към маса.
Третото нещо, но това трябва да си го проверил вече и сам (не съм чел темата) е потенциометърът за контраста, връзките към него, и едно гадно електролитно кондензаторче на шасито (по пистата за регулиране на контраст и към маса), което на мен няколко пъти при утечки ми е сваляло контраста.
Успех! _________________ Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 08, 2008 12:22 Заглавие: |
|
|
В днешно време се оказа ,че не може да се вярва и на интегралните стабилизатори. След 5-10 минути 7812 ,която беше турена вместо транзисторния стабилизатор за 12В се скапваше и напрежението клякаше.След замяна с нов стабилизатор се успа ! Още веднъж мерси на всички които помогнахте !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|