 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 11:25 Заглавие: |
|
|
| Ти позна, Пламене! В тунера наистина има 24С02, аташирам бина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 13:00 Заглавие: |
|
|
Хубаво, но само това намерих в един форум . _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 14:36 Заглавие: |
|
|
| Значи ще трябва да експериментирам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 17:37 Заглавие: |
|
|
Като вкараш грешен код в коя памет записва грешката по принцип кода е след неяпробвай и този вариант и тачни файловете _________________ проблема винаги се крие там където най малко очакваш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 20:51 Заглавие: |
|
|
| Омега, проблема е, че радиото не само няма собствен дисплей, но и буксите му бяха много странни (едната е едноредова с над 10 пина, другите две са двуредови с по над 20 пина всяка) и всички проби трябваше да ги правя на колата. Информацията, че кода е в паметта в тунера вероятно е погрешна. Четох тази памет (24С02 SMD), записах си бина, в него има само 3 реда информация, но никъде не можах да разпозная код. Опитах се да заменя SMD паметта с нормална, изведох я извън тунера на цокъл за да мога да експериментирам, но радиото ми даваше грешка с нормалната памет, макар да бях "налял" оригиналния бин. Върнах оригиналната, направих проба със случаен код, след което наново я свалих и пак четох бина... нямаше никаква промяна. Предполагам, че кода е в паметта на дънната платка (24С32 SMD), но на човека му писна да чака и се отказа. Надявам се тази информация да е полезна на следващия колега, който ще се бори с кода на Renault Vel Satis. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|