| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 18:35 Заглавие: SONY KV-21FT1K мига 5 пъти |
|
|
| шасито е FE2- грешката не ми е ясна. Захранващите на прежения са мерени и са добре. Схемата за 8В също. Вертикала презапоен. Всички напрежения са в норма. Диода D504-сменен. Когато вдигна screen от ТХО спира да мига и излиза картина с и нормално OSD. Докато мига развивките работят но няма растeр. Презапоил съм всичко по платката на кинескопа. Влязох и в сервизен режим. Показа гр.5 -31 а на 8в-255. Това някак нулира ли се или с програматора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 18:46 Заглавие: |
|
|
| Мирише на кинескоп. Подсили мъничко отоплението и виж дали ще стартира нормално? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 19:07 Заглавие: |
|
|
| Сетих се аз за това. Окасих резистора на отоплението но пак така |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 19:16 Заглавие: |
|
|
| Подгрей предварително с външен източник. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 19:20 Заглавие: |
|
|
Note: To clear the error count data press ‘80’ on the Remote commander.
Нулирай възникналите до момента грешки |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 19:33 Заглавие: |
|
|
Виж в сервизен режим колко време е работил? Ако е над 25000часа, сигурно е кинескоп. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 3:01 Заглавие: |
|
|
И аз съм на мнение, че е кинескоп! Но да се вдига отоплението не ми харесва! По добре да се вдигне ускоряващото, така че да не гасне. По този начин би изкарал повече време. Е може би с обратен ход, но все пак е по-добре от нищо. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 9:42 Заглавие: |
|
|
| Работил е 26128 часа. Грешките съм изчистил по този начин стана. Вдигнах отоплението от външен. Но пак така си мига. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 11:53 Заглавие: Re: SONY KV-21FT1K мига 5 пъти |
|
|
| stoianow написа: | | Когато вдигна screen от ТХО спира да мига и излиза картина с и нормално OSD. | При това положение вижда ли се обратния ход? Като намалиш G2 пак ли започва да мига? Ако нямаш осцилоскоп, на чернобяло измери и напиши колко е напрежението на трите катода, когато мига и когато не мига. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|