| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 14:12 Заглавие: |
|
|
| като мига има 200в на трите катода. Като работи има 180в на червен и син а 150в на зелен. и зеленее картината/нормално е/ Схемата на видеото не е като по схема с ИС а с транзистори/поне аз тази имам/. Сега ще разменя катодите и ще пиша резултата. Да Виждат се червени линии на обратния ход |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 15:37 Заглавие: |
|
|
| stoianow написа: | | Сега ще разменя катодите и ще пиша резултата. | Това е добра идея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 16:28 Заглавие: |
|
|
| разменях и все тая. Зеления все стои на 150в мерих и консумацията на зеления по-висока е от на синия и червения. Работата май отива на изуй гащи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 16:37 Заглавие: |
|
|
| Сложи едно съпр. 2-3МΩ от зеления катод към +200V, да видим дали ще започне да включва при по-ниско напрежение на G2. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 17:15 Заглавие: |
|
|
| Да, тръгна. пали всеки път. Май за кинескоп сме. Те колегите още отначалото на поста ми го викат ама нали за последно съм го оставил? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 18:12 Заглавие: |
|
|
| Подбери мах стойност на съпротивлението, така че ТВ да включва при нормална стойност на G2 и след това в сервиз регулирай баланса на бялото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 19:42 Заглавие: |
|
|
| Хей пък за това не бях се сещал. Сърдечно благодаря- има изгледи. ще пиша утре |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пет Дек 12, 2008 9:20 Заглавие: |
|
|
| Така стана. Пали всеки път и не мига ,грешката изчистих. Сега въпроса е така ли да остане? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 12, 2008 10:07 Заглавие: |
|
|
| Това е най-добрия вариант. С повишено отопление за 2-3 месеца ще стане много по-зле от сега, а с повишено G2 ще се вижда обратния ход на тъмните участъци. Tака може да изкара 1-2 години, т.е. клиента ще има достатъчно време да си смени телевизора, а ти ще може да си вземеш парите за ремонта. Напиши за протокола стойността на съпротивлението. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пет Дек 12, 2008 12:14 Заглавие: |
|
|
| Много Ви благодаря за отговорите стойноста на резистора е 4.7М - в този момент е най добре така с по малка стойност напр. 3,3М не се регулира в такива стойности зеления цвят от сервиза. Смятам темата за приключена. Само не разбирам защо такава марка като Сони и с такива кинескопи свршват до тук. Онзи ден пак така с друго шаси немига ама "контраст веднъж". много лошо а маса пари струваха 2002година. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|