| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 1:48 Заглавие: |
|
|
Нещо снимките не се отварят  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kolo Активен потребител

Регистриран на: 27 Юни 2006 Мнения: 59 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 9:05 Заглавие: Проблем с руско зарядно у-во за автоакумулатори |
|
|
От вибрациите по пътя според мен е изскочила студена спойка. _________________ коло |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 9:11 Заглавие: |
|
|
Ами да беше написал модела поне защото от последната снимка ,която се отварвя не се вижда надпис на модел.Иначе примерно ето т
ук има нещо подобно
http://www.radioland.net.ua/sxemaid-324.html _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sbirov Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 372
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 18:02 Заглавие: |
|
|
и аз си мислех за студена спойка но ги оглеждах всичките и ми изглеждат добре.. все пак ще припоя всичко и ще видя дали ще има някакво подобрение  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 13:06 Заглавие: |
|
|
| Колега Sbirov ,имаш ли още някоя страница ,заинтригува ме това последното ,което зарежда и разрежда ,но не са му дадени стойностите на елементите ,дали не е описано по-нататък ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 21:47 Заглавие: |
|
|
| препоих всички спойки но проблема си остава... така като гледам схемата си нямам и на идея къде може да е проблема.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kolo Активен потребител

Регистриран на: 27 Юни 2006 Мнения: 59 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Дек 12, 2008 9:32 Заглавие: Проблем с руско зарядно у-во за автоакумулатори |
|
|
От моя скромен опит с руски зарядни бих те посъветвал:
1. Изваждаш тиристорите и ги проверяваш на прав и променлив ток дали са изправни.
2. След като си се уверил, че тиристорите са добре сменяш последния транзистор преди тиристорите.
3.Ако и това не помогне сменяш последователно всички транзистори.
4.След като стигнеш до тук сменяш електролитните кондензатори/много са калпави/.
5.Ако до точка 4 не се оправиш отиваш при майстор или сервиз. _________________ коло |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 12, 2008 12:01 Заглавие: |
|
|
Пробвал ли си на друг акумулатор?
Ако батерията е изфирясала (или клетка от нея) ще има голямо вътрешно съпротивление и при зарядния ток напрежението ще се вдига спокойно до 14.4 и зарядното ще си мисли че е заредена, а като спреш тока ще пада на 10.
Премери напрежението на акумулатора по време на заряд. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|