| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Съб Дек 13, 2008 21:42 Заглавие: София84 - проблем в захранването |
|
|
ТВ беше с пробил транзистор BU508 (Vt601) и прекъснало съпротивление R626 (68 Om/незнам колко вата ) Сложих BU508AW и едно яко 68 Om/11W. Тръгна и работи с добра картина. Напреженията са в норма, транзистора не грее, обаче съпротивленийцето пече яко. Смених и C618 (2.2nF/2000V), обаче няма промяна. Какво може да причинява това греене? Мерси. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Дек 14, 2008 0:04 Заглавие: |
|
|
Имаше някакъв електролит към базата на Vt601,и последователно на него-дросел,също и дросел в колектора на транза...
Мисля,че имах някъде схема/на хартия/,там си даваха и осцилограмите... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Дек 14, 2008 2:07 Заглавие: |
|
|
C618 не е ли от безиндуктивните? Да не си сложил обикновен? За вс. случай смени С613, 611, 607, 615. Щом ключовият транзистор е гръмнал, нали знаеш най-честите причини? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Дек 14, 2008 11:41 Заглавие: |
|
|
Oсцилограмите са като на схемата. Всички електролити в захранването ги бях сменил и преди това. Сега намалих кондензатора C618 (2.2nF/2000V) наполовина (1nF/2000V) - греенето на резистора рязко намаля и е нормално вече, транзистора продължава да не грее, ТВ засега работи, осцилограмите са си същите. Ако "устиска" е добре Дали причината е в транзистора - че е от "новия" тип BU508AW? Нямам друг в момента за проби. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Дек 14, 2008 15:35 Заглавие: |
|
|
Имаше и ментета от тях. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Дек 14, 2008 18:59 Заглавие: |
|
|
Не знам менте ли е, но по- скоро не прави проблем транзистора, понеже не грее, а и предното пробиване си личи, че не е отскоро и определено транзистора е пробил заради прегряване на резистора, и след прекъсването му следва неминуем пробив. Пускам го така - пробвах го над 4 часа. Би трябвало да работи. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|